Program

29 marzec 2022, wtorek, godz.20:00

Scott Henderson Trio
– koncert przełożony

scott-henderson

Z przyczyn niezależnych koncert nie będzie mógł się odbyć w zaplanowanym terminie. Obecnie ustalamy nową datę występu tria Scotta Hendersona – jesienią tego roku. Za zmianę przepraszamy. Zakupione bilety zachowują ważność lub można je zwrócić  punktach ich zakupu.

Od ponad 40 lat Scott Henderson uważany jest za jednego z najważniejszych gitarzystów w historii współczesnego bluesa i jazzu. W Blue Note wystąpi razem ze swoim trio, z którym od dziewięciu lat z sukcesami gra na scenach całego świata.

Urodzony w 1954 roku Scott Henderson swoją muzyczną drogę zaczynał od klubów na Florydzie, gdzie grał praktycznie wszystko – od Led Zeppelin po Jamesa Browna. Grał, cały czas poznawał swój instrument i stopniowo ewoluował – od blues-rocka w kierunku jazzu. Po skończeniu studiów na kierunku aranżacja i kompozycja na Florida Atlantic University, Scott przeniósł się do Los Angeles, gdzie zaczął koncertował i nagrywać z takimi wykonawcami jak Chick Corea Elektric Band czy Jean-Luc Ponty, a także przez cztery sezony pracował z Weather Report Joego Zawinula.

W 1984 roku Henderson razem z basistą Garym Willisem założyli zespół Tribal Tech, który stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup fusion lat 80.

Później Henderson powraca do swoich bluesowych korzeni wydając płyty “Dog Party” (1994) i “Tore Down House” (1997). Cały czas aktywnie wydaje płyty I koncertuje, a jego obecną twórczość  można określić jako funky jazz fusion.

Scott Henderson – gitara, Romaine Labaye – gitara basowa, Archibald Ligonniere – perkusja
Bilety
145 zł – pierwsza pula
175 zł – druga pula

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. mogą kupić jedynie osoby zaszczepione. Kupując bilet z puli dla zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certyfikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

dostępne w sprzedaży w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl