Program

25 września 2016, niedziela, godz.20:00

ROGIER TELDERMAN TRIO

Rogier Telderman Trio - photo Dries Alkemade - WEB

W trio w bardzo wyważony sposób miesza elementy rocka, soulu, muzyki współczesnej tworzy bardzo energetyczną muzykę jazzową. Trio Teldermana wciąga słuchacza od pierwszych dźwięków. Koi, ale jednocześnie stawia wyzwania i dotyka piękną, inspirującą historią.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

A gripping personal quality who grasps its listener from the very first notes.
„Jazzenzo”

Telderman has crafted an album notable for its varied musical and emotional range as well as for its excellent musicianship. An album notable for its varied musical and emotional range as well as for its excellent musicianship.
Bruce Lindsay, „AllAboutJazz”

„Contours” is a fantastic debut!
„Maxazine”

The stories by the pianist shine!
Hiroki Sugita, „JazzJapan”

Rogier Telderman, urodzony w 1982 roku pianista, kompozytor, aranżer. Jego muzykę krytycy określają najczęściej, jako liryczną a jego kompozycje, jako fascynujące opowieści, w które Rogier zabiera zarówno towarzyszących mu muzyków jak i słuchaczy. Wywodzący się ze środowiska klasycznego, swojej własnej muzycznej drogi zaczął poszukiwać dopiero w dorosłym życiu. Debiutancki album „Contours”, na których oprócz Rogiera na fortepianie, na kontrabasie gra Guus Bakker a na perkusji Tuur Moens, często porównywany jest do nastrojów z płyt Keitha Jarreta, Brada Mehldau czy EST.

Rogier Telderman w bardzo szybkim tempie staje się autentycznym głosem europejskiej sceny muzycznej. W 2015 Rogier został uznany przez stowarzyszenie Dutch Jazzbookers za najbardziej obiecującego artystę jazzowego 2016.

Zapytany o to, co sprawia, ze Telderman Trio jest różne od tych tysiąca innych, obecnych na jazzowych scenach, odpowiada tak:
Dlaczego taka kombinacja? Może dlatego, że to naprawdę świetnie działa!  Dla mnie ogromnie ważny jest fakt, że rozwijam swój własny język, swoje brzmienie, to cos, co jest we mnie i tylko we mnie. Interesuje mnie granica miedzy kompozycją a improwizacją. Poszukuje właściwych proporcji miedzy tymi dwoma składnikami. Stąd tez wybór tych właśnie muzyków i takiego zestawienia instrumentów. Z nimi mogę nad tym rozwojem pracować w idealnych dla siebie warunkach. Tuur wnosi do naszej grupy bardzo wiele wpływów ze środowiska, określanego, jako world music. Guus to idealny balans pomiędzy rytmem i harmonią. Bardzo wierze w to, że słuchacz rozpozna tą szczerość, która w tej muzyce jest zawarta. Na całość, oprócz techniki, profesjonalizmu składa się również ten nieuchwytny składnik procesu twórczego. Moim celem nie jest szokowanie, rewolucjonizowanie muzyki. Ale kto wie gdzie znajdę się za kilka lat? Jest we mnie mnóstwo pytań, na które jeszcze nie znam odpowiedzi a które chce odkrywać w trakcie pracy, komponowania, grania.

Przeczytaj więcej o Rogierze Teldermanie i posłuchaj muzyki

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

 

Rogier Telderman – fortepian, Guus Bakker – kontrabas, Tuur Moens – perkusja
Bilety
35 zł – normalny
20 zł – ulgowy
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl