Program

29 października 2020, czwartek, godz.20:00

Projekt Sinatra – koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia – koncert przełożony

sinatra7

Koncert odbędzie się innym terminie. Wkrótce więcej informacji.

Wspaniałą atmosferę koncertów legendarnego muzyka Franka Sinatry ze złotego okresu jego kariery i popularności zapewni spektakl muzyczny Sinatra Projekt!

Był rok 2010.
Łukasz Mazurek, ówczesny aktor Teatru Noweg w Poznaniu, zafascynowany „dętym” brzmieniem aranżacji Franka Sinatry z lat 60-tych, napisał scenariusz na bazie kilku biografii artysty. Aby wcielić się w postać gwiazdy, wystarczyło już „tylko” wyselekcjonować utwory i znaleźć muzyków. To drugie udało się z pomocą Jacka Skowrońskiego. Pierwszy skład stanowili: Jacek Winkiel (pianino), Piotr Max Wiśniewski (kontrabas), Sławomir Tokłowicz (perkusja) oraz Marcin Kajper (saksofon). Zespół zadebiutował w restauracji „Oaza” (Strzeszynek) we wrześniu 2010 roku. Z czasem recital pojawił się na deskach Teatru Nowego, w poznańskim Blue Note i na wielu mniejszych lub większych scenach w Polsce. Lista znakomitych instrumentalistów, którzy spotkali się na scenie w ramach Projektu Sinatra jest bardzo długa. Zespół wyróżnia więc saksofonistę Jana Adamczewskiego, czy choćby aktualnego, od kilku już lat maestro pianina – Dawida Troczewskiego.

Frankie znów przyjedzie do Wielkopolski, do Poznania, czyli do miasta, które uwielbia, a być może ono uwielbia trochę jego wizyty.

Bilety
50 zł – przedsprzedaż
60 zł – w dniu koncertu

dostępne on-line

Organizator: artWERK