Program

06 września 2020, niedziela, godz.18:00

Podaj Łapę – Karma Wraca 4

The Synki

Kolejna edycja koncertu charytatywnego Podaj Łapę Karma Wraca. Każda złotówka zebrana podczas wydarzenia, przeznaczona będzie w 100% na rzecz zwierzaków w Przytulisko w Przyborówku i Ruścu. Wystąpią: The Synki, Eleanor Gray, Glasspop i Man in the Box.

Podczas wydarzenia:
• wystąpią genialne i energetyczne zespoły z różnych gatunków
• będzie można licytować przedmioty od darczyńców i partnerów
• będą dostępne produkty ze sklepiku Podaj Łapę
• będzie można zakupić płyty i akcesoria występujących zespołów

W przerwach między występami zespołów będą trwały licytacje!

Prowadzenie imprezy: Martyna Makowska i Rafał Zakrzewski

Wstęp: Cegiełka o wartości 30

Rozkład jazdy:
17:30 – otwarcie drzwi
17:55 – start
18:00 – The Synki
19:00 – Eleanor Gray
20:15 – Glasspop
21:30 – Man in the Box

The Synki – zespół od początku działalności bazuje na dwóch nurtach muzycznych jakimi są Ska i Reggae, nie zamyka jednak swych umysłów, a przede wszystkim uszu na inne gatunki. Do roku 2012 zespół działał lokalnie, zdobywając przy tym nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach oraz przeglądach muzycznych. Z racji przenosin na niwę poznańską, rok ten okazał się być przełomowym dla zespołu, gdzie w mieście pełnym możliwości, grupa maksymalnie wykorzystała swoją szansę i zaczęła grać na scenach w całej Polsce. W międzyczasie pojawiały się oczywiście liczne zawirowania i kłótnie, jak w każdej normalnej polskiej rodzinie, ale finalnie po 6 latach wspólnej podróży, zespół wydał własnym sumptem płytę „Skatelita”, która została nagrana w pilskim Studio Q u Toma Horna, masteringiem natomiast zajęło się Studio As One.

Magdalena Borowik – wokal, Marcin Figaj – bas, Bartosz Czapliński – gitara, Przemek Borowik – instrumenty klawiszowe, Karol Rodzik – saksofon tenorowy, Damian Kaczmarek – saksofon barytonowy/altowy, Kuba Turczyński – trąbka, Dariusz Misiun – puzon, Kamil Stachowiak – perkusja

28. Finał WOŚPEleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista, Alan Garstecki: „Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, naśladować, dążymy do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl.” Wzajemna przyjaźń muzyków oraz totalnie różne charaktery pozwoliły stworzyć fantastyczną atmosferę w zespole. Eleanor Gray to połączenie doświadczenia i obycia z młodością i polotem, co w efekcie na koncertach daje nietuzinkową mieszankę luzu, spokoju i szczerości płynącej od muzyków.

Alan Garstecki – wokal, Jacek Idźkowski – gitara, Jarosław Majer – gitara, Szumon Gaertig – bas, Piotr Reszelski – perkusja

glasspopGlasspop powstał w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go doświadczeni muzycy znani z takich zespołów, jak: UFly, Hot Water, Chupa, Wolna Sobota, Alpha Dog, Tfaruk Love Communication. „Glasspop to odpowiedź na nasze muzyczne poszukiwania i próba zdefiniowania samych siebie jako artystów. Chcemy tworzyć i być na muzycznej scenie na swoich własnych zasadach” – mówią muzycy. Klasyczne instrumentarium: wokal, gitara, bas i bębny dają szorstką, energetyczną, prawdziwie rock’n’rollową duszę, a wykorzystanie sampli i elektronicznych brzmień dodaje świeżości co powoduje że ich twórczość jest bezkompromisowa i wolna od ograniczeń.

Marcin Maverick Kujawa – wokal, Maciej Zdanowicz – gitara, Piotr Tarnawski – bas, Antek Cepel – perkusja

Man in the BOXMan in the Box powstał z chęci złożenia hołdu grunge’owym czasom poprzez jak najwierniejsze odtworzenie brzmień i dźwięków stworzonych przez legendarne już dziś zespoły dla tego gatunku. Zespół jest swoistym wehikułem czasu przenoszącym słuchaczy do dni, w których panowały bunt, wspaniała muzyka i flanelowe koszule. Za powołanie do życia tego niecodziennego projektu odpowiedzialni są doświadczeni poznańscy muzycy.

Łukasz Rychlicki – wokal, Błażej Lamprycht – gitara, Sebastian Newlin-Łukowicz – gitara, Tomasz Struk – bas, Daniel Karpiński – perkusja