Program

29 listopad 2021, poniedziałek, godz.20:00

Nowi Mistrzowie: The Creature

the-creature

Laureaci Blue Note Poznań Competition (drugie miejsce w kategorii zespołowej 2021,  Przemysław Chmiel – pierwsze miejsce w kategorii solista-instrumentalista 2020) wystąpią z autorskimi kompozycjami lidera grupy – Artura Małeckiego. To muzyka inspirowana klasycznym jazzem, europejską sceną improwizowaną oraz współczesną muzyką klasyczną.

Zespół powstał w roku 2018, a tworzący go muzycy poznali się na wydziale jazzu w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Perkusista Artur Małecki to student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Łukasza Żyty i Wojtka Fedkowicza.

Przemysław Chmiel – saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Marcina Kaletki, laureat pierwszej nagrody na konkursie Blue Note Poznań Competition 2020 w kategorii solowej oraz drugiej nagrody w kategorii zespołowej (w roku 2018), laureat pierwszej nagrody na Novum Jazz Festival 2020, nominowany do Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku 2020 za płytę „Witchcraft”.

Michał Aftyka – kontrabas, student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Michała Barańskiego, laureat drugiej nagrody na Krokus Jazz Festiwal 2020, nagrody specjalnej na Bielskiej Zadymce Jazzowej 2021, pierwszej nagrody na 12. Lublin Jazz Festival.

Każde spotkanie z cyklu Nowi Mistrzowie składa się z trzech elementów:
o 18.00 – bezpłatne spotkanie warsztatowe dla młodych muzyków (zgłoszenia: klub@bluenote.poznan.pl)
o 20.00 – koncert (uczestnicy warsztatów – wstęp wolny)
po koncercie – jam session (wstęp wolny)

Cykl Nowi Mistrzowie został dofinansowany ze środków Miasta Poznania

Poznan

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.

Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie można wypełnić na miejscu lub przynieść wypełnione – druk można POBRAĆ TUTAJ.

Odmowa pozostawienie oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Artur Małecki – perkusja, Michał Aftyka – kontrabas, Przemysław Chmiel – saksofon
Bilety
40 zł - normalne
20 zł - ulgowe (szkolne, studenckie, seniorskie)

dostępne w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl