Program

31 październik 2021, niedziela, godz.20:00

Nowi Mistrzowie: Szymon Klima Quitet
– koncert odwołany

Szymon-Klima-Quintet

Z przyczyn niezależnych od klubu i zespołu koncert został odwołany. Przepraszamy. Zwrot biletów możliwy jest w punktach ich zakupu.

Muzycy zabiorą nas w niezwykłą muzyczną podróż, prezentując instrumentalne impresje w nurcie muzyki improwizowanej, inspirowane właśnie szeroko pojętym folklorem muzycznym, wywodzącym się z różnych regionów Polski. Te niezwykłe kompozycje stanowią przełamanie stylów muzyki jazzowej, rockowej, bluesowej i kreatywnej, stąd doszukać się w nich można całego wachlarza różnorodnych twórczych brzmień.
Szymon Klima – klarnecista i lider zespołu. Od samego początku swojej kariery występował jako solista ze słynnymi orkiestrami nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Występował m.in. z Piotrem Baronem, Dominikiem Wanią czy Robym Lakatosem. Ważne w dorobku muzyka są nagrania płytowe, m.in. „Tango” czy „La Vision” z XX-wieczną muzyką francuską. Klima jest inicjatorem cenionych projektów z pogranicza muzyki klasycznej, jazzowej i współczesnej: „Lutosławski Retuned”, „Roby Lakatos with Polish Friends” oraz „Free-Folk-Jazz”.

Dariusz Rubinowski – saksofonista, założyciel zespołu Rejoice Quartet, z którym zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Jazzowym School&Jazz w Lubaczowie oraz I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Jazzowym podczas 6th Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest. W roku 2015 wraz z założonym przez siebie zespołem Skicki Skiuk zajął II miejsce w konkursie Blue Note Competition w Poznaniu, a w roku następnym otrzymał Grand Prix na Indywidualność Jazzową podczas 52. festiwalu Jazz nad Odrą.

Dawid Kostka – gitarzysta, aranżer i kompozytor. Wielokrotny laureat konkursów min: Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej 2016, Grand Prix Krokus Jazz Festival 2015, Nagroda dla największego talentu festiwalu Azoty Tarnów Jazz Contest 2014, nagroda Ery Jazzu 2016, II miejsce na Novum Jazz Festival oraz nagroda dla osobistości jazzowej na festiwalu Jazz Nad Odrą 2017. Finalista lub półfinalista największych europejskich konkursów gitarowych (konkursy Śmietana Competition 2015 i 2017 oraz Montreux Jazz Festival 2017).

Bartłomiej Chojnacki – kontrabasista jazzowy zakorzeniony w klasycznym, akustycznym brzmieniu kontrabasu. Czerpiąc z tradycji mistrzów instrumentu przetwarza muzykę na swój własny, nowoczesny sposób. Absolwent klasy kontrabasu jazzowego prof. Jacka Niedzieli-Meiry na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jako uczestnik i współtwórca bardzo zróżnicowanych projektów, ma  na swoim koncie wiele koncertów w Polsce i za granicą. Jako aktywny muzyk odnosi sukcesy na festiwalach i konkursach. Do największych z nich należy  II miejsce na Getxo Jazz Competition 2015 w Hiszpanii w składzie Tomasz Wendt Trio oraz I miejsce na Blue Note Poznań Competition z Kuba Lechki Quintet.

Przemysław Jarosz – perkusista współpracujący z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej występując na większości festiwali jazzowych w Polsce. W jego dorobku znajdują się albumy nagrywane m.in. z Piotrem Baronem, Krystyną Stańko, Dominikiem Bukowskim czy Maciejem Fortuną. Jest liderem zespołu pod nazwą Yarosh Organ Trio. Uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka.

Każde spotkanie z cyklu Nowi Mistrzowie składa się z trzech elementów:
o 18.00 – bezpłatne spotkanie warsztatowe dla młodych muzyków (zgłoszenia: klub@bluenote.poznan.pl)
o 20.00 – koncert (uczestnicy warsztatów – wstęp wolny)
po koncercie – jam session (wstęp wolny)

Szymon Klima - klarnet, Dariusz Rubinowski - saksofon, Dawid Kostka - kontrabas, Bartłomiej Chojnacki - kontrabas, Przemysław Jarosz - perkusja
Bilety
40 zł – normalne,
20 zł – ulgowe (szkolne, studenckie, seniorskie)

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl