Program

04 listopada 2017, sobota, godz.20:00

Nowi Mistrzowie: Stanisław Słowiński Quintet

slowinski-kw

Koncert promujący nową autorską płytę Stanisława Słowińskiego – „Visions | Between Love and Death”.
godz. 18.00 – bezpłatne warsztaty dla młodych muzyków
godz. 20.00 – koncert
po koncercie – jam session

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Utwory, które znajdą się na krążku stanowią podsumowanie niezwykle intensywnego okresu łączącego premierę najnowszego wydawnictwa i moment ukazania się „Landscapes Too Easy To Explain” – znakomicie przyjętego publiczność i krytyków albumu nagranego z gupą Stanisław Słowiński Quintet.
„Visions…” to kolejny krok Słowińskiego na drodze definicji własnego języka muzycznego, zestawienie inspiracji i doświadczeń ostatnich lat; tras i koncertów, które dały możliwość obcowania z niezwykle bogatą paletą rodzajów muzyki improwizowanej, wymiany emocji i współpracy z muzykami z całego świata.

Wpływ na charakterystyczne brzmienie zespołu ma również przebijająca się czasami, bardzo ulotna, ale i niezwykle interesująca tradycja ludowa, która nadaje muzyce Słowińskiego dodatkowego koloru. – Urszula Nowak – „jazzarium.pl”

Czerpiąc inspiracje z klasyki polskiego jazzu i pozostając pod silnym wpływem bogactwa sonoryzmu i rozbudowanych form muzyki współczesnej, grupa stawia sobie za priorytet pracę nad indywidualnym brzmieniem zespołu, zbudowanym na wypadkowej zawartych w muzyce emocji.

Podczas trasy koncertowej 2016 liczącej ponad 30 000 km. zespół odwiedził wiele krajów europejskich; m.in. Hiszpanię, Serbię, Rumunię, Słowację, Czechy, Węgry; wziął też udział w największej w historii polskiej jazzowej trasie koncertowej w Chinach – Jazzpopolsku.

Zwieńczeniem trasy był koncert premierowy debiutanckiego albumu zespołu – „Landscapes Too Easy To Explain” podczas jubileuszowej, 40 edycji festiwalu Jazz Juniors.

„Słowiński podtrzymuje słynny »cud nad Wisłą« Możdżera, a mianowicie sprawia, że Polacy chcą słuchać jazzu. To płyta dla każdego, więc nie bójcie się i bawcie tą muzyką! Stanisław Słowiński Quintet ma brzmienie, którego nie da się pomylić z żadnym innym.”
Weronika Sraga – zwysokiegoc.pl

„One can hardly find a more spiritually »Polish Jazz« album than this one.”
Adam Baruch – polishjazz.blogspot.com

Członkowie grupy mają na swoim koncie udział w licznych konkursach i festiwalach (m.in.: Jazz Juniors 2015 – Grand Prix i Nagroda Specjalna, I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta – Nagroda Publiczności, Jazz Juniors 2014 – II nagroda, IV Ogólnopolski Festiwal Improwizacji i Interpretacji Jazzowej Jazz Na Wsi 2015 – III miejsce oraz Nagroda Publiczności, Konkurs o tytuł Nowej Nadziei Jazzu – Novum Jazz Festival – wyróżnienie,  Cheoyong World Music Festival, Jeonju International Sori Festival, Kavkaz Jazz Festival, WOMAD Chile, WOMEX 2015, Ni-CaJazz Festival Spain, Nisville Jazz Festival, Hehvetia Festival, Open’er Festival, Off Festival, Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy pod Baranami, Festiwal Rozstaje, Festiwal Muzyki Filmowej, Męskie Granie, SlotArt Festival); koncertują regularnie w Polsce, większości krajów europejskich, a także poza granicami kontynentu.

Każde spotkanie z cyklu Nowi Mistrzowie składa się z trzech elementów:

18.00 – Warsztaty dla młodych muzyków – poświęconych w pierwszej części udziałowi w konkursach muzycznych – sposobom przygotowania zgłoszeń, współpracy z muzykami akompaniującymi, doborowi konkursowego materiału, a także elementom autoprezentacji i promocji własnej twórczości. Druga część spotkania poświęcona będzie sprawom stricte muzycznym. Udział w warsztatach jest bezpłatnych dla wszystkich chętnych osób. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych e-mailowo na adres klub@bluenote.poznan.pl.

20.00 – Koncert zespołu – z zagwarantowanym bezpłatnym wstępem dla uczestników warsztatów.

Jam session – po koncercie wspólne muzykowanie członków występującego wcześniej zespołu i uczestników warsztatów oraz wszystkich chętnych muzyków. W jego ramach uczestnicy warsztatów będą mogli sprawdzić w praktyce umiejętności wyniesione z warsztatów, ale także w czasie gry skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi. Udział w jam session jest bezpłatny.

Cykl Nowi Mistrzowie jest dofinansowany ze środków Miasta Poznania.
Poznan bez Know How

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Stanisław Słowiński – skrzypce, Zbyszek Szwajdych – trąbka, fluglehorn, Kuba Płużek – fortepian, Justyn Małodobry – kontrabas, Adam Stępniowski – perkusja
Bilety
35 zł – normalne
15 zł – ulgowe (studenckie, szkolne, seniorskie)


dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:
kup bilet na bluenote.poznan.pl