Program

12 maja 2014, poniedziałek, godz.20:00

NOWI MISTRZOWIE: SKIEBIEDIEBIE 18.00 – warsztaty dla młodych muzyków, po koncercie – jam session

SkieBieDieBie

Zespół czerpie inspiracje z osiągnięć głównie muzyków współczesnego nurtu jazzu, takich jak m.in. Kurt Rosenwinkel, Brad Mehldau, Gregoire Maret, czy Donny McCaslin, miejscami miksując swoje akustyczne brzmienie z bardziej agresywnymi odmianami muzyki (usłyszeć można elementy muzyki funkowej czy też drum’n’bass.

Zespół SkieBieDieBie powstał pod koniec roku 2012 z inicjatywy gitarzysty Dawida Kostki. Przez minione półtora roku zespół zaprezentował się m.in. na RCK Pro Jazz Festiwal 2013, zdobywając tam drugą nagrodę zespołową, oraz na Jazz Juniors 2013, gdzie został laureatem 3. nagrody. Ponadto zespół kilkakrotnie występował w Poznaniu i poza nim, m.in. w Radiu Kraków.

Ze względu na unikalny dobór instrumentarium i bardzo nowoczesne podejście do komponowania formacja wyróżnia się charakterystycznym brzmieniem. Za większość kompozycji odpowiada Dawid Kostka, ale swój udział w tworzeniu autorskiego programu zespołu ma także grający na harmonijce Kacper Smoliński.

Muzyka, mimo nastawienia na eksperymentowanie i nowoczesny wydźwięk, zachowuje również „korzenie”  muzyki  swingowej i bebopowej. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swój unikalny styl grania, co składa się na niepowtarzalne brzmienie całości.

Jakub Skowroński – studiował saksofon na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Jazz Institut Berlin. Jest laureatem nagród na festiwalach Jazz nad Odrą 2011, Novum Jazz Festiwal 2010, Enter Music Festiwal 2012 (występ w Enter Music Sextet z L. Możdżerem) oraz European Jazz Contest 2012 w Rzymie (z International Jazzpocalypse).

Dawid Kostka – student specjalizacji gitara jazzowa poznańskiej Akademii Muzycznej, laureat min. RCK Pro Jazz Festiwal 2013 oraz Jazz Juniors 2013, założyciel zespołu SkieBieDieBie. Współtworzy też swoje autorskie trio.

Damian Kostka – studiował kontrabas na wrocławskiej Akademii Muzycznej, aktualnie kształci się na studiach magisterskich w poznańskiej Akademii Muzycznej, również na kontrabasie. Laureat m.in. Jazz Juniors 2011 i 2013, Tarnów Jazz Contest 2009 oraz RCK Pro Jazz Festiwal 2010.

Michał Bocek – student wrocławskiej Akademii Muzycznej na kierunku perkusja. Laureat I miejsca w Legnica Drumbattle 2007, Jazz Juniors 2013 oraz zdobywca wyróżnienia z zespołem Marcin Fic Quintet na „Jazz nad Odrą” 2011.

Kacper Smoliński – student aranżacji na poznańskiej Akademii Muzycznej. Laureat I miejsca na Tarnów Jazz Contest 2012 w kategorii solo, III miejsce na World Harmonica Festival 2013 oraz I miejsca w Harmonica Bridge 2013.

 

 

Nowi Mistrzowie – rozpoczęty w 2013 roku cykl edukacyjny adresowany jest do środowiska młodych jazzmanów. Jest okazją do spotkań i wymiany doświadczeń wschodzących gwiazd polskiej sceny jazzowej, nagrodzonych w  znaczących konkursach muzycznych z przedstawicielami młodego poznańskiego środowiska muzycznego. Gośćmi spotkań są młodzi muzycy – laureaci polskich i zagranicznych konkursów i przeglądów  muzycznych. Każde spotkanie składa się z trzech części: spotkania warsztatowego, koncertu zaproszonego zespołu i wspólnego jam session.

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie szkół muzycznych oraz studenci akademii muzycznej – zainteresowani wymianą doświadczeń i powiększeniem swoich umiejętności, a także osoby niekształcące się muzycznie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zainteresowane osoby proszone są o przysłanie zgłoszenia na adres klub@bluenote.poznan.pl. W treści prosimy o podanie swoich danych oraz krótkiego opisania swoich zainteresowań muzycznych. Uczestnicy warsztatów mają zagwarantowany także bezpłatny udział w koncercie oraz jam session.

Program Nowi Mistrzowie dofinansowany jest ze środków Miasta Poznania

Poznań Know How

Program Nowi Mistrzowie dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa

Wielkopolskiego

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Dawid Kostka – gitara, Jakub Skowroński – saksofony, Kacper Smoliński – harmonijka ustna, Damian Kostka – kontrabas, Michał Bocek – perkusja
Bilety
20 zł – normalny
10 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy)

dostępne: biuro klubu Blue Note, Empik, CIM, Rock Long Luck, Skład Kulturalny w Galerii MM,