Program

02 czerwca 2014, poniedziałek, godz.20:00

NOWI MISTRZOWIE: GENERATION NEXT 18.00 - warsztaty dla młodych muzyków, po koncercie - jam session

Generation Next

Nowoczesny akustyczny mainstream poszukujący przestrzeni, barw, wrażeń i wyjątkowych emocji! Młodym muzykom (synom znanych jazzowych gwiazd) towarzyszą Michał Kapczuk – kontrabas i Arek Skolik – perkusja.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

Zespół Generation Next powstał w kwietniu 2013 roku. W maju w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie grupa zagrała koncert transmitowany przez program III Polskiego Radia. Pierwsza płyta zespołu pt: „Live at Jazz nad Odrą” ukazała się w sierpniu 2013.

Zespół składa się z muzyków młodego pokolenia, ale już docenionych przez znawców i fanów jazzu w Polsce.  Młodzi artyści, będący laureatami wielu prestiżowych konkursów jazzowych w kraju i zagranicą zdążyli już w różnych projektach objechać z koncertami całą Europę. Członków zespołu łączy coś jeszcze. Swą pasją do jazzu zarazili się od rodziców.

W skład zespołu wchodzą:
Piotr Schmidt – trębacz, syn jednego z najwybitniejszych polskich historyków muzyki jazzowej, autora trzytomowej „Historii Jazzu”, książki, na której wychowały się dwa pokolenia muzyków i fanów jazzu w Polsce.
Jacek Namysłowski – puzonista, syn żywej legendy, jednego z największych saksofonistów i kompozytorów jazzowych w Polsce, Zbigniewa Namysłowskiego, którego niektóre albumy zostały uznane za płyty wszech czasów w polskim jazzie.
Gabriel Niedziela – gitarzysta, syn jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów jazzowych – Jacka Niedzieli-Meiry, uczestnika ponad 40 nagrań płytowych, autora podręcznika „Kontrabas jazzowy” oraz nagrodzonej przez ministra kultury książki „Historii jazzu – 100 wykładów”.
Tomasz Wendt – saksofonista, syn wybitnego tenorzysty jazzowego – Adama Wendta, który w swym dorobku ma współpracę z takimi muzykami jak Randy Brecker, Mike Stern, Chick Corea czy zespołem Walk Away.

Towarzyszą im: Michał Kapczuk – kontrabas i Arek Skolik – perkusja.

Czy Następna Generacja muzyków spełnia pokładane w nich oczekiwania? Czy tak samo zachwyca słuchaczy jak robiła to poprzednia? W jaki sposób to bogate w muzyczne geny pokolenie jest inne i czym się wyróżnia? Przyjdź na koncert GenerationNext i przekonaj się na własne uszy!

Nowi Mistrzowie – rozpoczęty w 2013 roku cykl edukacyjny adresowany jest do środowiska młodych jazzmanów. Jest okazją do spotkań i wymiany doświadczeń wschodzących gwiazd polskiej sceny jazzowej, nagrodzonych w  znaczących konkursach muzycznych z przedstawicielami młodego poznańskiego środowiska muzycznego. Gośćmi spotkań są młodzi muzycy – laureaci polskich i zagranicznych konkursów i przeglądów  muzycznych. Każde spotkanie składa się z trzech części: spotkania warsztatowego, koncertu zaproszonego zespołu i wspólnego jam session.

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie szkół muzycznych oraz studenci akademii muzycznej – zainteresowani wymianą doświadczeń i powiększeniem swoich umiejętności, a także osoby niekształcące się muzycznie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zainteresowane osoby proszone są o przysłanie zgłoszenia na adres klub@bluenote.poznan.pl. W treści prosimy o podanie swoich danych oraz krótkiego opisania swoich zainteresowań muzycznych. Uczestnicy warsztatów mają zagwarantowany także bezpłatny udział w koncercie oraz jam session.

 

Uczestnicy warsztatów otrzymają 7% rabatu od sklepu Riff i 10% rabatu od sklepu Drum Shop!

10417633_10152464886790908_2930363041771956194_n

 

 

Program Nowi Mistrzowie dofinansowany jest ze środków Miasta Poznania

Poznań Know How

Program Nowi Mistrzowie dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa

Wielkopolskiego

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Piotr Schmidt – trąbka, Jacek Namysłowski – puzon, Gabriel Niedziela – gitara, Tomasz Wendt – saksofon, Francesco Angiuli (Włochy) – kontrabas, Arek Skolik – perkusja
Bilety
20 zł – normalne
10 zł – ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

dostępne: biuro klubu Blue Note, Empik, CIM, Rock Long Luck, Skład Kulturalny w Galerii MM,