Program

27 październik 2021, środa, godz.20:00

Nowacki & Kordylewski:
Homo Homini. Jak to się zaczęło…

homo-homini

Duet Aleksander Nowacki i Robert Kordylewski swoją muzyką składa hołd
muzyce zespołu Homo Homini z jego wczesnych lat 70. Dawne przeboje jak „Drzewa ruszają w drogę”, „Tobie Karolino”, czy „W tym domu straszy” są ciągle aktualne i w wykonaniu tego duetu nie tracą nic ze swojej magii.

Zespół Homo Homini założony wiosną 1972 r. i prowadzony przez Aleksandra Nowackiego (multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor, aranżer) wyróżniał się na tle innych zespołów z tamtego okresu charakterystycznym instrumentarium (m.in. gitara hawajska, banjo, harmonijka ustna) oraz stylem gry, określanym jako „folkbeat”.

Aby utrzymać ten charakterystyczny klimat zespołu, w duecie Alkowi towarzyszy gitarzysta Robert Kordylewski (muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów), który gra techniką fingerstyle. Robert, mimo że z duszy bluesman, nie ukrywał swojej fascynacji piosenkami Homo Homini i zaaranżował je tak, żeby móc zagrać jednocześnie partie basu, akompaniament rytmiczny i linię melodyczną, zostawiając jednak przestrzeń na niesamowite dźwięki gitary hawajskiej, które Alek sprawnie wydobywa z instrumentu już ponad 50 lat.

Aleksander Nowacki – wokal, gitara hawajska, Robert Kordylewski – wokal, gitara fingerstyle
Bilety
50 zł - pierwsza pula
60 zł - druga pulakup bilet na bluenote.poznan.pl