Program

24 maja 2020, niedziela, godz.20:00

Noites Brasileiras – koncert odwołany

In Munganga

Koncert został odwołany. Zwrot biletów możliwy jest w punktach ich zakupu. Zwroty środków za bilety zakupione za pośrednictwem internetowego Serwisu Bilety24, nastąpią automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 180 dni.


Koncert z okazji setnej rocznicy nawiązania relacji polsko-brazylijskich! Przygotujcie się na brazylijską poezję i muzykę w najlepszym wykonaniu!

 

Wystąpi Gabriela Kozyra, wokalistka specjalizująca się w muzyce brazylijskiej. Ukończyła kierunek wokalistyki jazzowej na Królewskim Konserwatorium w Hadze. Następnie otrzymała stypendium na studia w Rio de Janeiro, gdzie miała okazję uczyć się pod okiem największych mistrzów muzyki choro oraz samby, jak: Amelia Rabello, Teresa Cristina, Celia Vaz, Nelson Faria czy Francis Hime. Występowała w Europie oraz Brazylii na festiwalach, takich, jak: London Jazz Festival czy North Sea Festival, a także w renomowanych klubach jazzowych, jak: Het Concertgebouw w Amsterdamie, Jazz in the Crypt w Londynie czy Modern Sound w Rio de Janeiro. Gabriela podczas trasy koncertowej promować będzie debiutancki album „Noites Brasileiras”.

„Cóż za dojrzała praca! Pomysł nagrania tylko niepublikowanych piosenek, zaproszenie muzyków i aranżerów najwyższej klasy oraz śmiałe zanurzenie się w utworach o zawiłych melodiach i rytmach pełnych swingu świadczy o najwyższej jakości! Znakomite utwory nowych, a także znaczących kompozytorów, zostały potraktowane tak jak powinny, a zaśpiewane z niezwykłą precyzją i miłością. Chciałabym, żeby Brazylijczycy zobaczyli Brazylię taką, jaką spostrzegła ją Gabriela!” – Mônica Salmaso

Luis Barcelos – uważany za jednego z głównych brazylijskich mandolinistów. Debiutował na scenie Rio de Janeiro na zaproszenie wielkiego gitarzysty Marco Pereiry w 2005 roku. Współpracował z takimi muzykami, jak: Yamandu Costa, Herminio Bello de Carvalho, Pery Ribeiro, Roberta Sa, Dona Ivone Lara, Pedro Miranda, Zelia Duncan i Aurea Martins.

Walter Lopes – jest jednym z nielicznych gitarzystów, który podtrzymuje tradycyjny sposób gry na gitarze Samy Carioca. Walter opracował swój wyjątkowy, intymny i delikatny sposób grania brazylijskich rytmów. Jego akompaniament jest zawsze ściśle powiązany z melodiami, rytmem, charakterem i atmosferą piosenek. Szanuje tradycję, a jednak nieustannie poszukuje nowych rozwiązań.

Wander Pio – brazylijski perkusista i kompozytor. Założyciel zespołu Fuba Orchestra. Współpracował z takimi muzykami, jak: Teresa Cristina, Ricardo Herz, Francis Hime, Nazare Pereira, Henrique Cazes, Armandinho, Emma Salokoski, Groupe Java, Didier Lockwood i Serena Fisseau.

Gabriela Kozyra – wokal, Luis Barcelos – mandolina, Walter Lopes – gitara, Wander Pio – perkusjonalia
Bilety
60 zł – pierwsza pula
80 zł – druga pula

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl