Program

03 kwiecień 2016, niedziela, godz.18:00

NIEDZIELA DLA WOJTKA – KONCERT CHARYTATYWNY DLA WOJCIECHA KORDY

a_RAD2757

Wystąpią: Skaldowie, Trubadurzy, Małgorzata Ostrowska, Żuki, Niebiesko-Czarni, No To Co, Dariusz Kozakiewicz i Jan Zieliński. Prowadzenie koncertu: Maria Szabłowska (Jedynka – Polskie Radio).

Po dwóch przebytych udarach Wojtek Korda potrzebuje Waszej pomocy! Rodzinie brakuje pieniędzy. Dlatego przyjaciele Wojtka Kordy postanowili zorganizować koncert, którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację muzyka.

 

Koncert organizowany jest przez Annę Polowczyk, Katarzynę Siek, Adama Czymbora i Bartosza Dulebę.

 

Wejściówki – cegiełki są dostępne w biurze klubu Blue Note:
– miejsca VIP – 150 zł – WYPRZEDANE
– pozostałe miejsca siedzące – 100 zł – WYPRZEDANE
– miejsca stojące – 60 zł

 

Wojciech Korda występował w zespole Niebiesko-Czarni od początku 1964 r. aż do chwili rozwiązania formacji w roku 1976. Wojtek Korda jest laureatem Złotej Dziesiątki Festiwalu Muzycznych Talentów w Szczecinie (1962), Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1965) oraz nagrody Złotego Kamertonu w 1991 ustanowionej przez redakcję Music News.

Debiutancki koncert Niebiesko-Czarnych odbył się w 1962. Tego samego roku zajęli pierwsze miejsce na Pierwszym Festiwalu Młodych Talentów. Pierwszych nagrań radiowych dokonali we wrześniu, a nagrań płytowych w listopadzie tego samego roku. W styczniu 1964 roku z zespołem rozpoczął występy wokalista Wojciech Korda, który od lipca, po odejściu Krzysztofa Klenczona, pełnił również funkcję gitarzysty. W latach 1963-1965 zespół był nagradzany na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, również w 1965 roku Niebiesko-Czarni wystąpili w Sopocie na V Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w koncercie pt. Na płytach całego świata.

Występowali między innymi w Szwecji, Jugosławii, na Węgrzech, Francji, krajach Beneluksu, Finlandii, NRF, Bułgarii, USA, Kanady, ZSRR. W 1971 wystąpili w amerykańskim programie telewizyjnym Danny Sulivan Show. Po powrocie z USA rozpoczęli próby tworzenia pierwszej polskiej rock-opery „Naga”, której premiera odbyła się 22 kwietnia 1973 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po wystawieniu ok. 150 przedstawień Nagiej Niebiesko-Czarni częściej występowali za granicą niż w kraju. Po koncercie we Lwowie 30 czerwca 1976 nastąpiło rozwiązanie zespołu.