Program

22 marca 2019, piątek, godz.19:00

Na cały głos! Piosenki znad Morza Śródziemnego – Compagnie Rassegna (Marsylia) i Annie Ebrel (Bretania) XXIX Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii – Marsylia

rassegna 3

Muzycy mistrzowsko łączą sacrum z profanum, modalność z tonalnością, wyrafinowanie z ludowością.

Compagnie Rassegna – grupa muzyczna z Marsylii obchodząca w tym roku 20-lecie istnienia, skupiająca artystów wywodzących się z różnych kultur basenu Morza Śródziemnego. Na program koncertu złożą się piosenki śpiewane na co dzień przez mieszkańców wielokulturowego rejonu Mare Nostrum. Usłyszymy pełne energii lub nostalgii utwory oksytańskie, andaluzyjskie (flamenco), neapolitańskie, greckie, bałkańskie, korsykańskie, algierskie czy tureckie. Wykonywany przez Compagnie Rassegna program jest zbiorowym dziełem, przygotowanym pod kierunkiem artystycznym Bruno Allary’ego (gitara), w którym artyści dzielą się swymi rodzimymi tradycjami muzycznymi, dialogując ze sobą z elegancją i szacunkiem.

Gościem specjalnym wieczoru będzie Annie Ebrel, charyzmatyczna pieśniarka bretońska, która w 2012 nagrała z Compagnie Rassegna album „D’une mer à l’autre” („Z jednego morza na drugie”).

Organizator: Dom Bretanii

Bilety
30 zł – przedsprzedaż
40 zł – w dniu koncertu

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii), Domu Bretanii oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl