- poznańska premiera płyty!" />

Program

09 wrzesień 2021, czwartek, godz.20:00

Mirek i Magdalena Czyżykiewicz: „Piano”
– poznańska premiera płyty!

czyzykiewicz-wrzesien2021

Mirek Czyżykiewicz połączył brzmienie swojej lutniczej gitary Teryksa  z gitarą elektryczną swojej żony Magdalena Czyżykiewicz-Janusz. Razem stworzyli muzykę do tekstów wybitnych autorów i poetów. Płyta „Piano” to opowieść o ludzkich emocjach, miłości i relacjach.

Refleksyjna i klimatyczna, a jednocześnie z typowym „zadziorem”, nie tylko za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka. To wyjątkowa forma połaczenia twórczości Mirka i Magdaleny, próba syntezy pierwiastka męskiego i żeńskiego ich wspólnej pasji, oraz pracy na przestrzeni ostatnich lat.

Płyta „Piano” ma swoją wyjątkową historię, a każdy utwór, kompozycja, dźwięk i aranżacja mają jakieś konkretne znaczenie i swoją małą opowieść.
Artyści założyli i zbudowali własne studio nagrań w pracowni mieszczącej się w ich domu. Zyskali dzięki temu pełną przestrzeń i swobodę tworzenia, którą można usłyszeć na płycie.

Na płycie znajdą się teksty wybitnych pisarzy. Jacka Bończyka na płycie Mirka i Magdy jest najwięcej. Oprawą słowną zajęli się jeszcze: znakomity Grzegorz Tomczak, Antoni Muracki i Grzegorz Walczak. Swój wkład również ma Piotr Bukartyk. Będzie można również usłyszeć słowa Jonasza Kofty, Josifa Brodskiego w przekładzie Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza oraz ukochanej poetki Magdaleny – Anny Andriejewny Achmatowej w przekładzie Zbigniewa Dmitrocy.

Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie można wypełnić na miejscu lub przynieść wypełnione – druk można POBRAĆ TUTAJ.

Odmowa pozostawienie oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Bilety
60 zł - pierwsza pula,
80 zł - druga pula

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej oraz w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl