Program

06 kwietnia 2019, sobota, godz.20:00

Melanie Scholtz & Brian Charette

brian2019kw

Nominowany do Grammy pianista i organista Brian Charette – jedna z najważniejszych postaci współczesnego jazzu, powraca do Blue Note! Wirtuoz organów Hammonda B3, tym razem wystąpi razem ze swoją żoną, utalentowaną wokalistką, pochodzącą z Republiki Południowej Afryki.

Zanim Charette stał się osobą rozpoznawalną w nowojorskim świecie muzycznym, wychwalanym przez krytykę kompozytorem i liderem własnych składów koncertowych, grał z wieloma uznanymi artystami, jak Joni Mitchell, Chaka Khan czy Lou Donaldson. Obecnie Brian ma na swoim koncie dziesięć płyt – jako lider różnych składów – oraz kilkanaście albumów, na których występuje w charakterze muzyka sesyjnego. Wykonując zarówno covery jak i oryginalny materiał, Charette gra lekko, pływająco – wręcz swawolnie. Skłania się ku mistrzom gatunku, ale również tworzy własny, fascynujący koktajl dźwięków, pochodzących jakby z 1963 roku.

Melanie Scholtz urodziła się w RPA. Wielokrotnie nagradzana piosenkarka jazzowa i kompozytorka. Gra na fortepianie od 5 roku życia. Wydała 5 albumów pod własnym nazwiskiem, jak również współpracowała z wieloma południowoafrykańskimi i międzynarodowymi artystami jazzowymi. Czytaj więcej o Melanie

Melanie Scholtz – wokal, Brian Charette – Hammond B3, Libor Smoldas – gitara, Tomas Hobzek – perkusja
Bilety
65 zł – przedsprzedaż
85 zł – w dniu koncertu

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl