Program

03 grudnia 2016, sobota, godz.20:00

MARK TURNER QUARTET feat. AVISHAI COHEN, JOE MARTIN, DAMION REID JAZZ TOP W BLUE NOTE

14232572_10154495714250908_3268877947276480952_n

Uważany za jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich saksofonistów tenorowych wystąpi ze swoim kwartetem muzycznych gwiazd.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Od dwóch dekad Mark Turner zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w świecie współczesnego jazzu. W 2013 roku rozpoczął nowy, pasjonujący etap pracy twórczej – współpracy z nowymi muzykami przy zupełnie nowych projektach i nagraniach, zarówno w składach, w których występował jako lider, jak też w zespołach innych muzyków – pianisty Stefana Bollani, gitarzysty Gilada Hekselmana, pianisty Babtiste Trotignona, czy też w kwartecie Billy’ego Harta, z którym Turner współpracuje od dekady, i z którym wydał już dwie płyty. Kontynuuje swoją pracę jako członek formacji Fly, wspólnie z basistą Larrym Grenadierem i perkusistą Jeffem Ballardem.

Urodzony w Ohio Mark Turner wychowywał się w południowej Kalifornii otoczony muzyką.
– Zawsze było dużo R’n’B, jazzu, soulu i gospel w domu – wspomina Turner. – To były wczesne lata 70., a moja matka i ojczym byli pierwszym pokoleniem młodych, czarnych profesjonalistów i intelektualistów w dotychczas białej wyższej klasie średniej. Razem z przyjaciółmi chodzili na jazzowe koncerty, co mnie bardzo intrygowało. Podobnie, jak historia jazzu i afro-amerykańskiej kultury. A ponieważ mój ojciec (zmarł gdy miałem rok) grał na saksofonie, to myślę, że podświadomie w ten sposób próbowałem nawiązać z nim więź.

O swoim ostatnim albumie, „Late of Heavn”, nagranym wspólnie z trębaczem Avishaiem Cohenem, basistą Joe Martinem i perkusistą Markusem Gilmorem, Mark Turne mówi:
– Spędziłem bardzo dużo czasu komponując

Przeczytaj więcej o ostatniej płycie Marka Turnera i posłuchaj muzyki

avishai-cohen-kwAvishai Cohen, doskonały trębacz jazzowy młodego pokolenia w swoim autorskim projekcie. Urodził się i wychował w Izraelu, jednak od lat działa z powodzeniem w Nowym Jorku. Absolwent Berklee College of Music, okrzyknięty „wschodzącą gwiazdą” w rankingu DownBeat Critics Poll cieszy się reputacją muzyka o indywidualnym stylu i oryginalnym brzmieniu.
Niezwykle kreatywny i aktywny zarówno jako lider jak i sideman. Zagrał z sukcesem na Newport Jazz Festival (2012) wraz ze swym trio Triveni. Objechał świat wraz z prestiżowym SF Jazz Collective. Występuje również wraz z The 3 Cohens Sextet – ze swą siostrą klarnecistką i saksofonistką Anat oraz bratem Yuvalem. Wraz z rodzinnym składem The 3 Cohens, Avishai dwukrotnie był headlinerem w legendarnym klubie Village Vanguard. Został również wyróżniony okładką prestiżowego DownBeat. „New York Times” opisał go następująco: Asertywny, doświadczony trębacz o wysmakowanym modernistycznym stylu.

 

joe_martin-kwJoe Martin – najpierw uczył się gry na skrzypcach, by w wieku 15 lat poświęcić się kontrabasowi. Najpierw u Larry’ego Graya w DePaul University, później w William Paterson College w New Jersey u Todda Coolmana, Rufusa Reida i Harolda Materna. Po ukończeniu studió1) z najwyższymi notami, przeniósł się do Nowego Jorku i zaczął grać w Mingus Big Band grał. Przez kilka lat grał z Kurtem Rosenwinkelem, prowadził swoje własne grupy, z którymi regularnie koncertował w nowojorskich klubach jazzowych. Współpracuje z takimi muzykami, jak Anat Cohen, Avishai Cohen, Gilad Hekselman, Brad Mehldau, Chris Potter, Maria Schneider. Jest nauczycielem kontrabasu w Aaron Copland School of Music w Queens College.

 
damion-kwDamion Reid – perkusista, chwalony przez krytyków za „kontrolowaną furię” oraz  „mikroskopowo skomplikowane rytmy.” Występował między innymi z Gregiem Osby, Terencem Blanchardem, Robertem Glasperem, Cassandrą Wilson, Brucem Hornsbym, Ravi Coltranem, Reggiem Workmanem, Angélique Kidjo, Stevem Lehmanem, Dianne Reeves i wieloma innymi muzykami. Gra także ze Stevem Colemanem w Five Ekements oraz różnych formacjach prowadzonych przez Milesa Okazakiego i Rudresha Mahanthappę.

 

 

Cykl Jazz Top w Blue Note odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania.

Poznan bez Know How

 

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

 

 

W czasie koncertu obowiązuje bezwzględny zakaz rejestracji obrazu, dźwięku oraz obrazu i dźwięku!
W sprawach akredytacji fotograficznych prosimy o kontakt z biurem klubu najpóźniej do 20.11.2016

 

 

Mark Turner – saksofon, Avishai Cohen – trąbka, Joe Martin – kontrabas, Damion Reid – perkusja
Bilety
75 zł - miejsca siedzące
65 zł - miejsca stojące

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.pl