Program

18 grudnia 2018, wtorek, godz.20:00

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 9: Lady Margarita Swings oraz Aga Czyż

1.-750x499

Podczas dziewiątej audycji, Mariusz Kwaśniewski będzie gościć Margaritę Tsoukarelas – Lady Margarita Swings oraz Agę Czyż. Rozmowy z artystami będą przeplatać się z ich występami.

Lady Margarita Swing – grecko-polska piosenkarka Margarita Tsoukarelas prezentuje piosenki z całego świata w zaskakująco zabawny sposób. Interpretuje jazz, swing, klezmer, tango, bossa nova, pop i melodie muzyczne z salonów i kabaretów lat 20., 30., 40., 50., 60. i 70., takich jak własne kompozycje. Dzięki swojej oszałamiającej obecności na scenie i niewątpliwie elastycznemu głosowi, interpretuje piosenki i światowe hity z suwerennością, która zadziwia i inspiruje. W interpretacji „Lady” Margarity Tsoukareli można wyraźnie odczuć jej greckie i słowiańskie korzenie.

Aga Czyż

 

 

 

 

 

 

 

 

Aga Czyż – to wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka z Poznania, półfinalistka trzeciej edycji programu „The Voice of Poland” (2013 rok – drużyna Marii Sadowskiej). W programie „The Voice of Poland” Aga zakwalifikowała się do półfinału, szlifując umiejętności wokalne oraz sceniczne pod okiem swojej Trenerki, Marii Sadowskiej. Jeszcze przed programem Aga tworzyła piosenki, pisała teksty i kompletowała materiał na swoją debiutancką płytę. Album ten nosi tytuł „A.” i swoją oficjalną premierę miał 10.05.2018. Aga jest autorem wszystkich tekstów , a razem z Rafałem Lewickim, poznańskim basistą, współkomponowała cały album, który utrzymany jest w stylistyce smooth jazz/soul/pop. W październiku 2018 roku w ramach konkursu „Będzie Głośno” organizowanego przez Polskie Radio Czwórka, Zaiks uhonorował Agę nagrodą za najlepsze teksty. Końcówka roku to również gościnne występy na trasie koncertowej u boku amerykańskiego trębacza jazzowego, Keyona Harrolda.

Bilety
10 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl