Program

15 marzec 2022, wtorek, godz.20:00

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 28: BAiKA

BAIKA

Informujemy, że z powodu choroby nie wystąpi Julia Rover. Pojawi się na naszej scenie 13 kwietnia. Bilety zachowują ważność na oba koncerty!
Koncerty i rozmowa z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Dużo dobrej muzyki i interesujące rozmowy – wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera. Tym razem zaprezentuje się BAiKA.

BAiKA to duet, który tworzą Piotr Banach (pierwszy lider zespołu Hey, producent i współkompozytor debiutanckiej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej Puk, puk, założyciel zespołu Indios Bravos, autor solowej płyty Wu-Wei z udziałem Abradab, Alicji Janosz, Gutka i Tomka Lipińskiego) oraz grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka Kasia „Kafi” Sondej (exStandBy).
.
.
.
.
.
.

julia-roverPrzydomek debiutantki Julia Rover, to suma uwielbienia jej rodziców do jazdy na rowerze, jej uwielbienie dla Julii Roberts i utwór Led Zeppelin „Rover”. Rower zresztą nie jest bez znaczenia w historii życia artystki.

Po coverach, Julia w sierpniu opublikowała na streamingu pierwszy singiel. – Muzykę robię z Bratem Witem, który jest członkiem zespołu Rat Kru – mówi Julia w Czwórce. – Śmiejemy się, że taki z nas duet: Brat Wit i Julia Rover. Skąd wziął się „Karmel”? – Uwielbiam jeść i uwielbiam słodycze, a najbardziej słony karmel – mogę go jeść pod każdą postacią – zdradza artystka. – To mój autorski singiel i być może nie ujrzałby światła dziennego, gdyby nie Brat Wit. Zanim zaczęłam z nim współpracę, wszystkie teksty powstawały pod kołdrą, a ich dzikie muzyczne improwizacje tworzyłam w zaciszu domowym. Gdy poznałam Witka, poprosił, żebym wysłała swoje dokonania. Spodobało się i tak zaczęła się współpraca, spokojna, bez presji i na chillu. Gdyby nie Rat Kru, to bym chyba została pod tą kołdrą – dodaje.

Bilety
15 zł - miejsca siedzące nienumerowane


Bilety dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl