Program

17 luty 2022, czwartek, godz.20:00

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 27:
Niesamowita sprawa oraz Lost and Found

kwas

Dwa koncerty i dwie rozmowy z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Dużo dobrej muzyki i interesujące rozmowy – wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera. Tym razem zaprezentują się Niesamowita sprawa oraz Lost and Found.

Całość spotkania w klubie Blue Note jest rejestrowana, a później – bez cięć i poprawek pojawi się na antenie Radia Afera. Chcesz mieć swój bezpośredni udział w tworzeniu jedynego w swoim rodzaju koncertu na żywo spontanicznymi przerywanego wywiadami? To spotkanie z cyklu Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note jest właśnie dla Ciebie!

 

niesamowita-sprawaNiesamowita Sprawa powstała kilka lat temu jako spontaniczny duet uliczny wykonujący autorskie piosenki Iskry na rynkach i deptakach Poznania. W zamyśle jednorazowy wygłup spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem wśród przypadkowych przechodniów, szybko pojawiły się propozycje występów w knajpach, a nawet na lokalnym festiwalu, co zmotywowało zespół do kontynuowania i rozwoju działalności.

Stopniowo skład grupy powiększał się i zmieniał ostatecznie przyjmując postać kwintetu opartego na brzmieniu kontrabasu, gitary akustycznej, mandoliny, skrzypiec i zestawu perkusyjnego. Aranżacje piosenek stały się bogatsze i bardziej dynamiczne, ale wciąż rdzeniem koncepcji jest akustyczna prostota muzyki ulicznej.

Niesamowita Sprawa najlepiej sprawdza się w bezpośrednim kontakcie z publicznością. W trakcie żywiołowych koncertów, które potrafią trwać nawet trzy godziny, publiczność wciągana jest do wspólnej zabawy mi.in charakterystycznym zaśpiewem „Fararaj”. Nie zespół robi koncert, lecz publiczność – tym mottem grupa opisuje swoją wizję występów na żywo.

lost-and-foundMuzycy z Lost and Found tak piszą o sobie:

Jesteśmy trójką młodych, zabójczo przystojnych przyjaciół, którzy mają prosty i sprecyzowany plan podbicia światowej sceny muzycznej. Najlepiej w jak najkrótszym terminie.

Tak zapewne wyglądałoby nasze bio 10 lat temu, kiedy się poznaliśmy. Dekada to jednak szmat czasu i zdążyło zmienić się w zasadzie wszystko. Słowem – dojrzeliśmy. Dziś muzyka jest dla nas sposobem na komunikowanie się ze światem, radzenie sobie ze smutkiem i lękiem. To także okazja do samorozwoju, poznania cudownych ludzi i dzielenia z nimi pięknych, okraszonych sztuką chwil.

Choć ciężko klasyfikować własną twórczość, to z pewnością znajdujemy się gdzieś pomiędzy Bachem a Behemotem, czyli klasyczny alternatywny pop. Inspirują nas wielcy, tj. John Mayer, Pink Floyd, Coldplay czy Natalia Przybysz i z pewnością usłyszycie ich wpływy w naszej muzyce. Jednak pomyli się ten, kto dostrzeże w nas jednomyślność – na co dzień toczymy bratobójcze walki o wyższości jednego idola nad drugim. To dzięki takiemu podejściu możemy śmiało stwierdzić, że posiadamy własny, niepowtarzalny styl.

Bilety
15 zł - miejsca siedzące nienumerowane

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. mogą kupić jedynie osoby zaszczepione. Kupując bilet z puli dla zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certyfikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.


Bilety dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl