Program

05 październik 2021, wtorek, godz.20:00

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 24:
Surtarang i Córy

surtarang

Dwa koncerty i dwie rozmowy z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Dużo dobrej muzyki i interesujące rozmowy – wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera.

Surtarang
Zespół powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni dźwiękowej dla praktyki jogi. Jednak to było za mało, muzycy postanowili zaprezentować swoją twórczość szerszej grupie odbiorców – tak właśnie powstał Surtarang.
Inspirują się muzyką orientalną, przede wszystkim Indiami. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.

Hanka Łubieńska – wokal, Eryk Nowacki – sitar, saz, Łukasz Jasiak – tabla, sampler, darbuka

córyCóry to Kasia Tontor i Natalia Hoffmann. Tworzą muzykę inspirując się soulem, hip hopem i r&b. Połączyły je długie godziny niekończących się rozkmin, czwartkowe kawki, tłuste bity oraz wspólne flow. Muzyka jest dla nich formą autoterapii. Chcą pokazać, że dziewczyny mogą się wspierać i być dla siebie źródłem wzajemnej inspiracji.Bilety
10 zł – miejsca siedzące nienumerowane
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl