Program

18 grudzień 2019, środa, godz.20:00

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 19: bloki oraz N4me It Sound

bloki

Podczas dziewiętnastej audycji, Mariusz Kwaśniewski będzie gościć zespoły bloki oraz N4me It Sound! Rozmowy z artystami będą przeplatać się z ich występami.

bloki to poznański duet grający muzykę elektroniczną. Zespół tworzą wokalistka Paulina i producent Piotr, a brzmienie inspirowane jest stylistyką lat 90. i 00. Zespół osiągnął unikalne brzmienie dzięki wykorzystaniu współczesnych elektronicznych instrumentów analogowych w połączeniu z niezwykle melodyjnymi i poruszającymi partiami wokalnymi.

W roku 2015 muzycy zadebiutowali dobrze przyjętą ep-ką „Dance that!” Artyści wystąpili na scenach takich festiwali jak Las Camp, Spring Break, Gamma czy Plaster. Okładka wydawnictwa autorstwa Tomasza Piróga została wyróżniona spośród najlepszych polskich okładek w konkursie 30/30.

Nowy album Bloków zatytułowany „Bipolar”, wydany dzięki wsparciu fanów nakładem własnej wytwórni Wild Yeast Records, to jeszcze bardziej analogowa i zachęcająca do tańca mieszanka stylów. Na płycie, oprócz dotychczas eksploatowanych klimatów neo soul, czy break beat, słychać również echa IDM, a brzmienia rodem z wytwórni z wojownikiem ninja w logo doprawione są delikatną nutą dubu. „Bipolar” prowadzi słuchacza – od łagodnego, organicznego pulsu przez taneczny obłęd do kwaśnych, rozedrganych rejestrów, by ostatecznie znów dryfować na spokojnych, trippowych falach.

n4me it soundN4me It Sound to zderzenie dwóch osobowości, które wybuchają coraz to nowszymi przedsięwzięciami. Obydwoje wnoszą w projekt bagaże swoich artystycznych doświadczeń. W zdecydowany sposób manifestują światu swoje zaangażowanie w muzykę i szeroko pojęte środowisko, nie tylko w ujęciu ekologicznym i społecznym. Zwiedzając kraj szerzą pozytywną energię i zachęcają do uniesienia się na muzycznej fali, okraszonej starannie wypracowanym przekazem.

Carmel – na muzycznej scenie od 2013 roku. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w chórach gospel, zespole grającym muzykę folkową polską i tą inspirowaną kulturą zachodniej Afryki. Solową karierę rozpoczęła przy wsparciu G-Hot Sound, a później rozwijała skrzydła z zespołem The Zebras. Zagrała na wielu festiwalach (Woodstock, Reggaeland,etc.), wydała autorską ep-kę oraz płytę.

Awiom – na muzycznej scenie od 2003 roku. Swoje pierwsze imprezy zaczął grać w Łodzi. Od 2005 roku wraz z Kleebem tworzą Sound – Jam Vibez, do dziś razem z Daddym Bozo zjechali z imprezami i festiwalami Polskę, grali też w Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji. Jego muzyczny dorobek to dwa mixtape’y, winylowy maxi singiel oraz wydawnictwa w sieci.

Bilety
10 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl