Program

03 listopad 2021, środa, godz.20:00

Mariusz Kwaśniewski na żywo vol. 25:
Córy Słońca, The White Panda

cory-słońca

Dwa koncerty i dwie rozmowy z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Dużo dobrej muzyki i interesujące rozmowy – wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera. Tym razem zaprezentują się laureaci tegorocznej edycji festiwalu FAMA!

Córy Słońca. Wszystko we wszechświecie płynie. Dwie energie, pozornie krążące dookoła siebie muszą się spotkać w odpowiednim czasie żeby wejść w reakcje.
Hanka Łubieńska i Marta Wołczecka. Choć ich drogi splatały się niejednokrotnie w rodzinnym Gorzowie, poznały się przypadkowo w Poznaniu. Tworzą projekt Córy Słońca, czyli duet muzyczno- performatywny. Po raz pierwszy zaprezentowały się podczas gali wręczenia Bursztynowych Pierścieni 2020 w Szczecinie. Ich performance „Ideał Człowieka” to śmiała podróż przez emocje na bazie tekstów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i muzyki eksperymentalnej.
W sierpniu 2021 zostały lauretkami Festiwalu Fama, gdzie otrzymały główną nagrodę TRYTON za najlepszą kreację zbiorową festiwalu, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza

The-White-PandaThe White Panda – zespół tworzą Krzysztof Kiełpiński i Tomasz Czyżewski. Energia i doświadczenie sceniczne Krzysztofa (który zasłynął m.in. Piosenką o chomikach w Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego i był liderem rockowego zespołu Wake Up w Poznaniu) plus charyzma i wirtuozeria Tomka (utalentowanego bydgoskiego gitarzysty, lidera m.in. Steel Drunk i Mz. Taken) dają razem jedyny w swoim rodzaju klimat. Melodyjne, czasem dowcipne, autorskie piosenki w surowych aranżacjach z wykorzystaniem dwóch gitar akustycznych, wzbogacanych dodatkowymi efektami lub instrumentami klawiszowymi szybko wpadają w ucho, łatwo zapadają w pamięć a często zostają w sercach słuchaczy na całe życie. Będzie głośno i nastrojowo. Poważnie i z humorem.

Bilety
10 zł - miejsca siedzące nienumerowane

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl