Program

08 listopada 2018, czwartek, godz.20:00

Marek Jakubowicz & Anna Chong Kee Xin

zdjecie kompilacja

Dźwięki Dalekiego Wschodu w artystycznym połączeniu z kompozycjami europejskimi. Artyści tworzą unikatową muzyczną przestrzeń łączącą dźwięki z odległych zakątków świata.

Będzie to pierwszy i jedyny jak do tej pory, występ Anny Chong w Polsce, która przyjechała do naszego kraju pracować przy kolejnej płycie z Markiem Jakubowiczem. Podczas występu artyści zaprezentują swoje kompozycje w wyjątkowych, aranżacjach. Będą to utwory wywodzące się z odległych od siebie nurtów artystycznych. W pierwszej części koncertu będzie można wysłuchać kompozycji Marka Jakubowicza, który inspiruje się muzyką świata, w tym m.in. motywami skandynawskiego jazzu. W drugiej części na scenie pojawi się Anna Chong Kee Xin, która znana jest m.in. z utworów z gatunku „Indie Folk”. Artystka zaśpiewa kompozycje z płyt, które wcześniej nagrała wspólnie z Markiem Jakubowiczem oraz własne, autorskie utwory. Muzyczna podróż rozpocznie się więc od Europy, a zakończy na Dalekim Wschodzie. Wspólny koncert będzie zatem unikatowym wydarzeniem artystycznym podkreślającym wyjątkowość i piękno muzyki świata.

Anna Chong Kee Xin — wokalistka i kompozytorka pochodzącą z Kuala Lumpur w Malezji gdzie mieszka i tworzy. Jej ostatni album pt. „A Reset of Earth” został nagrodzony w Singapurze (Fresh Music Award 2018) w kategorii „The Best Indie Album”. Anna współpracuje z wieloma artystami na całym świecie, w tym m.in. z Markiem Jakubowiczem i Michałem Rukszą z polskiego duetu Unobtainum, z którymi pracowała przy płytach pt. „Feelings”, „Unobtainum” i „Zendegi Zibast”.

Marek Jakubowicz – polski kompozytor i gitarzysta. Ukończył improwizację jazzową w Berklee College of Music. Tworzy muzykę jazzową, world music, gra także na sitar. Jego płyta „Feelings (Multikulti)” została uznana przez „JazzWrap” za jeden z najlepszych albumów jazzowych 2012 roku. Jego muzyka opiera się na dojrzałości dźwięku, wirtuozerii i improwizacji jazzowej. Jest pomysłodawcą i producentem międzynarodowego projektu muzycznego Zendegi Zibast (z jęz. perskiego – życie jest piękne), wspólnie z artystami z Polski, Iranu i Malezji, w tym m.in. z udziałem Anny Chong Kee Xin, który zakończył się wydaniem wspólnej płyty.

Anna Chong Kee Xin — wokal, Marek Jakubowicz — gitara, Filip Chojnacki — fortepian, Przemysław Ślużyński — bas
Bilety
60 zł - do 15.10.2018
70 zł - od 16.10.2018

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl