Program

22 października 2016, sobota, godz.20:00

MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE – SIESTA W DRODZE: NANCY VIEIRA

nancy-web

Młodość spędziła na Wyspach Zielonego Przylądka jak sama przyznaje – myśli, czuje i śpiewa jak Caboverdyjka. Jej melodyjne i nastrojowe piosenki niejednokrotnie jak w zwierciadle odbiją nie zawsze szczęśliwą historię Wysp Zielonego Przylądka.

Nancy nieraz gościła na składankach muzycznych „Siesta“, jej piosenki możemy usłyszeć także w niedzielnej audycji Marcina Kydryńskiego w radiowej Trójce.

Słuchając muzyki Nancy natychmiast uderzają nas dwie rzeczy. Pierwsza to głos Nancy, idealnie kontrolowany, niesamowicie precyzyjny, wyjątkowo charakterystyczny, który przyniósł młodej śpiewaczce uznanie krytyków jako „najlepszemu głosowi z Wysp Zielonego Przylądka” spośród młodego pokolenia. Druga to bogactwo stylów muzycznych, które roztacza się na tle starannego klasycyzmu.

Nancy Vieira – Kiedy przyszła na świat, rodzice Nancy działali w ruchu oporu w Gwinei Bissau, przygotowując niepodległość swoich skalistych, wietrznych wysp.

 

Jej bohaterski ojciec został po latach ambasadorem wolnych już Wysp Zielonego Przylądka w Portugalii i zabrał czternastoletnią córkę do Lizbony. Pewnie dziś wpadają oboje co weekend do Casa da Morna na orzeźwiające rytmy funana.

Nancy uważana jest za najbardziej stylową kontynuatorkę sztuki Cesarii Evory. Występuje z zespołem legendarnej artystki i wystąpiła w wielkim koncercie jej pamięci w lizbońskim Coliseu.

Dwie ostatnie płyty Nancy: „Lus” i „No Ama” należą do najpiękniejszych prezentów, jakie dostaliśmy z Cabo Verde.

Przeczytaj więcej o NANCY VIEIRA i posłuchaj jej muzyki!

 

W czasie koncertu obowiązuje bezwzględny zakaz rejestracji obrazu, dźwięku oraz obrazu i dźwięku!
W sprawach akredytacji fotograficznych prosimy o kontakt z biurem klubu najpóźniej do 5.10.2016

Bilety
90 zł - miejsca siedzące - wyprzedane
70 zł - miejsca stojące

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl