Program

21 lutego 2017, wtorek, godz.20:00

MACIEK BALCAR: ZNAKI TOUR

maciej-balcar-web

To już siódma trasa Maćka Balcara, który konsekwentnie na początku roku rusza w ogólnopolskie tournée. W tym roku będzie to także okazja do świętowania nowego wydawnictwa artysty – w lutym ukaże się piąty album artysty – „Znaki”.


Już w lutym artysta odwiedzi kolejne miejscowości, ponownie pokazując, że ma jeszcze wiele do przekazania publiczności. Koncerty artysty spotykają się z niezwykle emocjonalnym odbiorem słuchaczy, przenoszą ich w przestrzeń wrażeń, malowaną wyrazistymi tekstami oraz mocnym, intrygującym wokalem Maćka.

Jego mocno podszyte folkiem kompozycje mają się nijak do stereotypowego wyobrażenia o tzw. męskiej muzyce, ale na scenie sprawdza się świetnie. Przepełnia je nostalgia, poetycki dramatyzm, plamy klawiszy i pełen emocji wokal artysty. Wachlarz własnych inspiracji poszerzył o doświadczenie swoich muzyków i tak o to na scenie zebrał wybitne osobistości:

Jan Gałach (skrzypce) – multiinstrumentalista, grający gościnnie z zespołem Dżem, Leszkiem Winderem, a również w swoim autorskim zespole Jan Gałach Band,

Krzysztof „Flipper” Krupa (instrumenty perkusyjne) – występuje wraz z Anią Wyszkoni,

Maciej Mąka (gitary) – na co dzień grający z Agnieszką Chylińską, Ryszardem Rynkowskim czy Edytą Górniak,

Piotr „Quentin” Wojtanowski (gitary basowe) – na stałe współpracuje z Renatą Przemyk.

Koncerty Maćka to bogactwo doznań, ograniczenia muzyków nie istnieją, a głos Maćka brzmi jak dzwon. W trakcie występów panuje fantastyczny, pogodny klimat, a widownia zostaje wciągnięta w interakcję z artystami. Poetyckie klimaty, dynamiczne, przebojowe wersje. Znajdziemy tu wykonania wybitne, a cała akustyczno-koncertowa otoczka sprzyja naturalnemu obiorowi płynących, z tej muzyki, emocji.

„Znaki Tour” będzie się składać z kilkunastu koncertów, czasie których usłyszymy znakomite utwory z repertuaru Maćka. Artysta ponownie ukaże publiczności swoją solową twórczość, dostarczając im palety nastrojów i emocji, efektownych instrumentalnych wybuchów i ulotnych wyciszeń. Dzięki utalentowanym muzykom, którzy współpracują z artystą, słuchacze będą świadkami prawdziwej, muzycznej uczty, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Maciek Balcar to artysta totalny, w to co tworzy i śpiewa, wchodzi całym sobą – emocjonalnie i osobiście. Od kilkunastu lat jest wokalistą legendarnego zespołu Dżem, gra rolę Jezusa w osławionym spektaklu „Jesus Christ Superstar”, a także od grudnia 2010 występuje w rock operze „Krzyżacy”

Artysta ma w swoim dorobku pięć solowych albumów: „Czarno”, „Ogień i Woda”, w 2012 ukazał się trzeci album artysty „Live Trax 12“ – który był zapisem trasy „Ogień i Woda Acoustic Tour 2012”. 2015 r. przyniósł za sobą premierę studyjnego krążka „Ruletka”, która powstała dzięki nawiązaniu współpracy z Magdaleną oraz Mariuszem Konieczny. Rok 2017 rozpocznie się premierą nowego albumu artysty – „Znaki”, wydawcą krążka została jedna z największych firm fonograficznych w Polsce – Warner Music Polska. Album zostanie poparty ogólnopolską trasą koncertową, która równocześnie jest już tradycyjnym wydarzeniem w twórczości Maćka i jego muzyków.

Bilety
miejsca siedzące: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
miejsca stojące: 35 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu


dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:
kup bilet na bluenote.poznan.pl