Program

08 grudnia 2016, czwartek, godz.19:30

LIMBOSKI

limboski

Jedna z bardziej intrygujących, nie do końca jeszcze odkrytych postaci polskiej muzyki alternatywnej. Wbrew najnowszym trendom stroni od elektronicznych aranżacji i od lat pozostaje wierny swojej największej fascynacji – źródłom rockowej piosenki.

Pasjonat analogowych brzmień, chodząca encyklopedia korzeni bluesa i folku, a także obieżyświat – w poszukiwaniu weny odwiedził nawet Indie, gdzie cierpliwie uczył się gry na sitarze. Zdążył już wydać sześć autorskich płyt, a 21 października ma premierę kolejny album.

Najnowsza płyta zawiera esencję dotychczasowej twórczości Limboskiego oraz kilka nowych utworów. Podstawą jest dziesięć charakterystycznych piosenek wybranych z dotychczasowej dyskografii. Jednak wielką atrakcją materiału są utwory, których próżno szukać na poprzednich wydawnictwach. Chwytliwe „Wesołe rozmowy z otchłanią”, prowokacyjne „Ja nie boję się śmierci” ubarwione uroczym cytatem z „Dark Side of the Moon” Pink Floyd i bujające w rytmie reggae pełne nadziei motto „Nie poddawaj się” to perełki w dorobku Limboskiego. Na albumie znajdą się także znane z emisji w radiowej Trójce, nigdy wcześniej niepublikowane nagrania „Świat to kwiat” i „W trawie”.

Limbo Limboski – śpiew, gitara, Jacek Cichocki – fortepian, syntezatory, organy, Kuba Rutkowski – bębny, Eliza Sicińska – śpiew, Paula Wolski – śpiew, Natalia Kwiatkowska – śpiew
Bilety
20 zł – przedsprzedaż (oraz osoby z listy Fb, zamknięcie listy 6.12)
30 zł – w dniu koncertu


kup bilet na bluenote.poznan.pl