Program

11 marca 2017, sobota, godz.20:00

LESZEK KUŁAKOWSKI ENSEMBLE feat. CHRISTOPH TITZ: „LOOKING AHEAD” Jazz Top w Blue Note

kulakowski-kw

Koncert promujący 17. płytę wybitnego polskiego pianisty i kompozytora – album z pięknymi i klimatycznymi kompozycjami.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

„Całość złożona jest z dziewięciu elementów, spotkania koncepcji stylistycznych w ramach jazzu , lecz także odniesień do pozajazzowej literatury. Mieszczą się w idiomie jazzu takie utwory jak »Regi«, »Mirror Image«, inicjalny »Off-shore Breeze« z przepiękną partią solową Christophera Titza czy zamykająca całość »komedowska«” ballada »Wednesday Song«.

Chcę zwrócić uwagę na stosowanie przez kompozytora różnych metrów, w tym nieparzystych (»Pure Joy«), jak i dynamikę nienatrętnie dozowaną, ale gdzie trzeba – wręcz piorunującą (proszę posłuchać jaką paletę dynamiki i rozwija w »Pure Joy« pianista!).

Podsumuję: słuchajmy tej płyty bez kapeluszy. Kapelusze z głów (panowie i panie)!”
Stanisław Danielewicz

„Z pewnością wydarzeniem jest nowa płyta wybitnego i bardzo doświadczonego pianisty Leszka Kułakowskiego. Krążek urzeka klimatem, jasnością, klarownością brzmienia i atrakcyjnymi, przyjaznymi kompozycjami. To taki nastrój, który  pozwala wyeksponować wszystkie indywidualne walory instrumentalistów tworzących skład zespołu, a zarazem ogniskować uwagę słuchacza wokół przemyślanego brzmienia całości.

Swą poprzednią płytę Kułakowski wydał w poznańskim Multikulti. Również na niej taki jasny, ciepły klimat pięknie współgrał z wyrafinowanymi kompozycyjnie i aranżacyjnie utworami. Nowy krążek »Looking Ahead« wydaje się być porywającym rozwinięciem tamtej koncepcji. Świetnie wpłynęło na jego muzykę poszerzenie składu do sześciu osób. Piękne partie grają tu m.in. ceniony saksofonista Tomasz Grzegorski i trębacz Christopher Titz. Nad wszystkim dominuje spokojny i mądry ton fortepianu Kułakowskiego. Znakomity album”
Tomasz Janas

„Silne jazzowe korzenie, a jednocześnie szukanie własnego języka, wielki rozmach, kompozycja i improwizacja w rzadko spotykanej równowadze, wreszcie nadzwyczajny poziom wykonania – wszystkie sprawiają, że album bardzo nam się spodobał .”
Maciej Nawrotny

„Pianista, kompozytor, pedagog Leszek Kułakowski dodał do swej bogatej dyskografii album, po który powinien sięgnąć każdy miłośnik jazzu. »Patrząc przed siebie«, bo tak należy tłumaczyć angielski tytuł, jest wizją erudyty, który zna historię jazzu i wie, co w nim było najlepsze i jest godne kontynuacji. A jest tu niemal wszystko: jazzowy puls, klasyczne harmonie i odrobina szaleństwa otwierająca furtkę do swobodnej improwizacji nawiązujące do free-jazzu…Słuchanie albumu »Looking Ahead« jest fascynującą przygodą. Jego różnorodność, wciągająca dramaturgia i kunszt muzyków przeniosą nas do jazzowej elity.”
Marek Dusza

„Kułakowski prezentuje tu pełnie swych atutów jako kompozytor, aranżer, lider, pianista i improwizator. Kompozycje maja klimat i szlachetny rys nowoczesnego jazzu, w który m nie brak ani emocjonalności, ani intelektualnego wyrafinowania, ani związków z jazzowa muzyką…. to płyta delikatna liryczna płyta w której można się zasłuchać, a przy tym posiadająca jazzowy nerw i puls.”
Robert Buczek

Przeczytaj więcej o Leszku Kułakowskim i posłuchaj muzyki

Przeczytaj więcej o Christophie Titzu i posłuchaj muzyki

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Leszek Kułakowski – fortepian, kompozytor, Christoph Titz – trąbka, flugelhorn, Tomasz Grzegorski – saksofon sopranowy i tenorowy, Piotr Kułakowski – kontrabas, Tomasz Sowiński – perkusja
Bilety
65 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl