Program

05 października 2018, piątek, godz.20:30

LECH JANERKA – KONCERT WYPRZEDANY

janerka_kw

Od blisko trzydziestu lat konsekwentnie funkcjonuje poza mediami i Internetem, rzadko dzieląc się nowym materiałem z publicznością. Słuchacze mogą być jednak pewni, że każde wydawnictwo to zbiór osobistych, trudnych do sklasyfikowania muzycznych opowieści.

Czerpiąc równocześnie z reggae, nowofalowych brzmień, punku i elektroniki, artysta tworzy niepowtarzalne na polskim rynku kompozycje. Lech Janerka jest nie tylko wokalistą, ale też kompozytorem i basistą.

Za początek jego kariery uważa się powstanie grupy Klaus Mittfoch. Zatytułowany tak samo album został uznany za najważniejszą polską płytę lat 80., a zespół rozwiązał się niedługo po premierze albumu. Lech Janerka wydał wtedy debiutancki album „Historia podwodna”.

Artysta jest zdobywcą Fryderyka w kategoriach „Płyta alternatywna” i „Autor roku”, a młodsza publiczność może kojarzyć Lecha Janerkę z krążkiem „Plagiaty”, promowanego singlem „Rower”, za który artysta otrzymał kolejne nagrody:

Lech Janerka jest również autorem muzyki filmowej – jego kompozycje usłyszeć można m.in. w „Czyż nie dobija się koni?” z 2000 roku.
Będzie to jedna z nielicznych okazji, by zobaczyć legendę polskiego rocka na żywo w Poznaniu!

Bilety
59 zł dostępne: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ticketmaster.pl, www.ebilet.pl, oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn.
Organizator: Go Ahead