Program

03 kwietnia 2019, środa, godz.20:00

Laboratorium

laborka 3

Koncert najbardziej popularnego jazz-rockowego zespołu w Europie w latach 70! O początkach kariery Laborki można mówić już od 1972 roku, kiedy to na festiwalu Jazz nad Odrą zdobyli drugie miejsce za Jazz Carriers, a rok później triumfowali wspólnie z kwartetem Henryka Słaboszowskiego. Te sukcesy otworzyły krakowskim muzykom drogę nie tylko do nagrania pierwszej płyty ale i dały wstęp na krajowe estrady. Pierwszy koncert zagraniczny miał miejsce w 1974 roku. Był to festiwal Jazzwerkstatt Peitz. Niewielkie Peitz, miasteczko położone nieopodal Cottbus w ówczesnym NRD, zorganizowało z dużym rozmachem festiwal, z udziałem Klausa Schulze, jednego z prekursorów i wschodzącej gwiazdy muzyki elektronicznej. Za drugą gwiazdę festiwalową uznano wówczas Laboratorium.

Potem przyszły już częste wyjazdy na festiwale i trasy koncertowe po całej Europie – od San Sebastian, poprzez Zurych, aż po Bombaj, gdzie wystąpili obok Czesława Niemena i Zbigniewa Namysłowskiego na Jazz Yatra ‘78.

Janusz Grzywacz – instrumenty klawiszowe, syntezator, Marek Stryszowski – wokal, saksofony, Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Marek Raduli – gitara, Paweł Dobrowolski – perkusja
Bilety
do 28.03
siedzące – 90 zł
stojące – 70 zł

od 29.03
siedzące – 110 zł
stojące – 90 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej, w sklepie Art Rock oraz w sprzedaży on-line

Organizator: Agencja Ranus