Program

04 czerwca 2017, niedziela, godz.20:00

LA VITA ARTE

La Vita Arte-web

Specjalizują się w gatunkach tango nuevo i neo tango, które są fuzją tanga argentyńskiego, jazzu i muzyki poważnej. Koncert będzie zestawieniem twórczości Astora Piazzolli z autorskimi utworami, które są kontynuacją myśli największego rewolucjonisty tanga, a zarazem wyznaczają nowy kierunek gatunku.
Gościnnie wystąpi znakomity gitarzysta młodego pokolenia – Dawid Kostka.

Zespół stworzony został w 2010 roku przez czterech poznańskich muzyków. Połączyła ich wspólna pasja jaką jest muzyka Tango. W 2011 roku wygrali największy konkurs gatunku tango nuevo na świecie – PIF Castelfidardo we Włoszech.

Sami mówią o sobie tak:
„Eksperymentowanie z muzyką tango!” – to stało się naszą obsesją i motorem napędowym wszystkich działań. Dziś gramy, tworzymy, wnikamy w świat kultury chcąc także wnieść cząstkę siebie.”

W listopadzie 2012 roku, nakładem wydawnictwa RecArt ukazała się debiutancka płyta „Tango Nuevo by Astor Piazzolla”, która zdobyła pozytywne recenzje wśród krytyków muzycznych i do dziś dostępna jest w najlepszych sklepach muzycznych w kraju.

Michał Główka – bandoneon/akordeon, Jakub Czechowicz – skrzypce, Marek Dolecki – fortepian, Marcin Antkowiak – kontrabas, Dawid Kostka – gitara elektryczna
Bilety
45 zł – normalne
20 zł – ulgowe

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.pl