Program

19 kwietnia 2017, środa, godz.20:00

KRZYSZTOF KILJAŃSKI & HOT SWING

Fot_1

W programie koncertu słynne przeboje Franka Sinatry w wykonaniu Krzysztofa Kiljańskiego i grupy Hot Swing oraz kompozycje Stephane Grappelliego i Django Reinhardta.

Krzysztof Kiljański – laureat Fryderyka w kategorii Wokalista Roku. Ciepły, charakterystyczny głos znany z takich przebojów jak „Stay”, „I Don’t Know Where Life’s Going”, „Na trzy”, „Prócz ciebie, nic” w duecie z Kayah, która dotarła na szczyt polskich list przebojów oraz wygrała Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu i została nagrodzona statuetką Superjedynki. Nagrał piosenki do ścieżki dźwiękowej w filmach: „Rozmowy nocą” oraz „Idealny facet dla mojej dziewczyny”. W swojej dyskografii ma albumy takie jak: „In the Room”, „Barwy Kofty”, „Powrót”, „Duety”, „Przybora”.

Wojciech Marcinkowski – założyciel i lider grupy Hot Swing, powstałej w 1998 roku w Krakowie. Wybitny skrzypek, kontynuator tradycji Hot Club de France. Współpracuje z wieloma krakowskimi zespołami i teatrami. Często zapraszany jest do nagrań studyjnych.

Marek Piątek – wszechstronny gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu konkursów gitary klasycznej i jazzowej. Współpracował m.in. z B. Maselim, J. Muniakiem, A. Kawończykiem, G. Turnałem, J. Wójcickim, W. Malickim. Od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Aloszą Awdiejewem, z którym nagrał 8 płyt i kilkadziesiąt programów telewizyjnych. Jako muzyk sesyjny nagrywał dla takich kompozytorów jak: Z. Konieczny, A. Korzeniowski, J. K. Pawluśkiewicz, czy J. Ostaszewski.

Wiesław Prządka – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Twórca i kierownik artystyczny wielu projektów artystycznych m.in. Musette Quartet, New Musette Quartet, Gipsy Swing, Tango Jazz Project. Prekursor stylu musette i New musette w Polsce. Jako wszechstronny artysta koncertuje na terenie całej Europy i w Stanach Zjednoczonych.

Grzegorz Piętak – kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Ma na swoim koncie kilkuletnią współpracę z Marylą Rodowicz. Współzałożyciel i członek grupy Brathanki. Jako wszechstronny muzyk gra i nagrywa z wieloma znakomitymi artystami sceny jazzowej m.in. Kreszendo, Moonlight Walk Jazz Quartet, Eclectic Electrick Band. Inne zespoły to również : Piwnica Św. Norberta, Janusz Radek, Krakowskie Przedmieście i wiele innych projektów.

Krzysztof Kiljański – śpiew, Wojciech Marcinkowski – skrzypce, Marek Piątek – gitara, Wiesław Prządka – akordeon, Grzegorz Piętak – kontrabas
Bilety
60 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.pl