Program

03 grudnia 2018, poniedziałek, godz.19:00

Król

król

Koncert promujący najnowszą płytę Króla – „Przewijanie na podglądzie”.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim. Ich pierwszy wspólny album wzbudził entuzjazm, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydawanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej czy indie rockowej.

W 2014 roku wydał swoją pierwszą solową płytę, zatytułowaną „Nielot”. Rok później kolejną – „Wij” oraz „Przez sen” w 2016. Najnowszy album Króla powstał przy współpracy z Piotrem „Emade” Waglewskim, który odpowiadał za miks i mastering. Hipnotyzująca muzyka i intrygujące teksty to nieodmiennie zasługa Błażeja.

Na album składa się 9 numerów dających wgląd w równie poetycki, jak naturalny, emocjonalny – acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple niekiedy wręcz tropikalnych perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność przyjmuje w piosenkach chwytliwe i bliskie formy. Płyta jest świetnym przykładem tzw. outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą swobodą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków.

Błażej Król – śpiew, gitara, Iwona Król – instrumenty klawiszowe, wokale, Thomas Fietz – perkusja, elektronika
Bilety
55 zł - do 3.11.2018
65 zł - od 4.11.2018

dostępne on-line
organizator: So Simple