Program

16 marca 2018, piątek, godz.20:00

KORPUS – koncert odwołany

KORPUS M-ART 2017

Koncert został odwołany. Zwrot biletów możliwy jest w miejscach ich zakupu.
Przepraszamy

Legenda festiwalu w Jarocinie powraca z albumem „Respekt”.

Zdobywca licznych nagród na najważniejszych imprezach w Polsce jak m.in. Open Rock, Rock na Wyspie, Muzyka Młodych, Rock Galicja, Rock Arena, Rock Giełda, Rock Skra zaprezentuje się w ramach trasy promującej zatytułowanej „Korpus_Respekt”.

Najbardziej rozchwytywany zespół rock estrady, klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel, obok takich formacji jak TSA, Turbo, Kat, Bank, Korpus powraca na sceny z nowym znakomitym materiałem „Respekt”, aby pokazać, że duch rock’n’rolla nigdy nie umiera, a stara dobra szkoła zawsze będzie najlepsza.

Gościnnie wystąpią również zespoły Mr. Pollack oraz Gomor

Gomor powstał w 1988 roku w Poznaniu z inicjatywy ówczesnych technicznych Turbo & Wolf Spider i zadebiutował udanym i szokującym występem na Metalmanii ‘89. Z tego też okresu pochodzą pierwsze nagrania tego zespołu wydane przez Metal Mind Productions na składance Metalmania ‘89. Po wielu latach zawieszenia Popcorn (Acid Drinkers) i Compass (Syndicate, RH Blue) na jednej z wielu imprez postanowili reaktywować Gomor, co zaowocowało w 2012 r. nagraniem albumu „Apocalyptic Rise”, który zawiera 11 ostrych i dynamicznych metalowo-rock’n’rollo’wych kompozycji w nurcie muzycznym a’la Motörhead.

Album został bardzo dobrze przyjęty przez media i słuchaczy na koncertach, a Gomor został okrzyknięty mianem „polskiego Motörhead”, głównie jest to zasługa wokalu Compassa, który do złudzenia wpasowuje się w stylistykę śp.Lemmy’ego.

W roku 2015 skład zespołu uległ kolejnemu przeobrażeniu gdyż część muzyków nie mogło pogodzić działalności w swoich rodzimych zespołach, obecnie w składzie grają: Pedro Don Compasso – wokal, , Maciej „Żuk” Żebrowski – bas (znany z takich bandów jak Sweet Noise czy Bordello Acapello), Maciej Jahnz – gitara  (znany z  Flapjack), Kuba Frydrych – gitara (znany z Psychodancing Macieja Maleńczuka oraz Ryba & The Wiches), Jarek Szczeciński – perkusja oraz gitarzysta Marek „Gooral” Górecki.

Grupa Mr. Pollack to formacja stworzona przez trzech braci Polaków. Edukacje muzyczną rozpoczęli w 7. roku życia w chórze Stanisława Steczkowskiego. Po występie na Festiwalu w Jarocinie w 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę „QŃ”.

W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-In, występując z Jackiem Królikiem i Piotrem Żaczkiem. W 1995 firma GK podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta „Manhattan-One”, w nagraniu której wziął udział Grzegorz Skawiński.

Następnie bracia współpracowali z angielskim zespołem Real Deal podróżując po świecie. Owocem tej współpracy był album z roku 2000 „Air On 6 Strings” zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakow.

Zespół koncertował w USA m.in. w słynnym CBGB’s Club na Manhattanie, Niemczech, Belgii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
W 2011 Grzegorz Polak znalazł się w pierwszej trójce najlepszych perkusistów w Dubaju w konkursie Drum Off 2011, organizowanym przez Melody House Musical Instruments LLC. 12 marca 2012 miała miejsce premiera płyty „Me & My Gitar” Grzegorza Skawińskiego, na której zagrał gościnnie w tytułowym utworze Jacek Polak.

W roku 2013 zespół wydał płytę „Black Hawk”,  którą promował m.in. w Chinach trasą zatytułowaną 2014 Mr. Pollack China Tour. w 2015 album „Black Hawk” otrzymał bardzo dobre recenzje w USA i Wielkiej Brytanii.

Bilety
35 zł - przedsprzedaż
45 zł - w dniu koncertu
miejsca siedzące +10 zł - tylko antresola

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl