Program

03 kwietnia 2014, czwartek, godz.19:30

KOCIN KOCIŃSKI TRIO

Kocin Kociński Trio fot. Andrzej Mielcarek

Muzycy wychodzą poza ramy muzyki jazzowej. Atutem projektu jest wykorzystywanie elektroniki w połączeniu z instrumentami akustycznymi, wykraczanie poza idee czysto muzyczne (poezja, multimedia podczas koncertów).

Zobacz galerię zdjęć z koncertu.

Kocin Kociński Trio to projekt będący wynikiem długoletniej i bardzo owocnej współpracy znakomitych muzyków: Macieja „Kocina” Kocińskiego, Andrzeja Święsa i Krzysztofa Szmańdy.

Otwartość kompozycji, wszechstronne muzyczne wykształcenie oraz wspólna pasja i poszukiwania sprawiają, że jest to wyjątkowy projekt. Odkrywa i prowadzi, zarówno muzyków jak i ich słuchaczy, w najróżniejsze muzyczne zakamarki, a każdy koncert staje się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

W styczniu 2013 roku nakładem wytwórni Allegro Records ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „Proverbs 3:5”, na którym gościnnie wystąpili Kuba Badach i Patrick Jiya. Wszystkie wykonywane przez nich kompozycje są autorstwa „Kocina” Kocińskiego, który już dwukrotnie został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii jazzowy kompozytor roku (2011 i 2012). W tym roku, dzięki albumowi „Proverbs 3:5” został nominowany w kategorii Debiut Roku.

Muzycy Kocin Kociński Trio wraz z pianistą Krzysztofem Dysem współtworzą także kwartet Soundcheck, z którym stale koncertują. Wspólnie zdobywali nagrody na krajowych i zagranicznych konkursach jazzowych. W tym składzie nagrali kilka bardzo dobrze przyjętych w Polsce i za granicą albumów.

Maciej „Kocin” Kociński – saksofony, ewi, elektronika, Andrzej Święs – kontrabas, gitara basowa, Krzysztof Szmańda – perkusja, instrumenty perkusyjne
Bilety
30 zł - pierwsze miejsca
25 zł - drugie miejsca
15 zł - wejściówki

dostępne: biuro klubu Blue Note, CIM, Skład Kulturalny w Galerii MM, Empik,