Program

20 stycznia 2018, sobota, godz.20:00

KEVIN MAHOGANY – IN MEMORIAM

mahogany-bw

Bardzo cieszyliśmy się na ponowne spotkanie z Kevinem Mahogany w Blue Note. Wszystko było zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Dziś otrzymaliśmy wiadomość, w którą trudno jest wszystkim uwierzyć: w wieku 59 lat, w swoim ukochanym Kansas, zmarł Kevin Mahogany.
Łączymy się w bólu z pogrążoną w smutku rodziną, przyjaciółmi, wszystkimi osobami, które miały okazję spotkać się z Kevinem i na zawsze pozostały pod jego urokiem.
Zaplanowany na 20 stycznia 2018 koncert poświęcony zostanie Jego pamięci.

Zakupione bilety zachowują ważność, lub można je zwrócić w miejscach zakupu. W cenie biletu znajduje się lampka wina.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

W czasie koncertu dedykowanego genialnemu wokaliście – Kevinowi Mahogany’emu wystąpią: amerykańska wokalistka Judy Niemack, pianista – Kuba Stankiewicz, kontrabasista – Wojciech Pulcyn oraz amerykańska perkusistka – Tina Raymond.

niemackJudy Niemack zaczynała od śpiewania w wieku siedmiu lat w kościelnym chórze. Zdecydowała poświęcić się wokalistyce, gdy miała 17 lat – studiowała jazz w Pasadena City College oraz New England Conservartory of Music i Cleveland Instytut of Music.
Swój debiutancki album wydała w 19977 roku i od tego czasu wydała wiele płyt – zarówno pod własnym nazwiskiem, jak również współpracując z takimi wykonawcami jak Toots Thielemans, James Moody, Lee Konitz, Clark Terry, Kenny Barron, Fred Hersch, Kenny Werner, Joe Lovano, Eddie Gómez, oraz Widespread Depression Jazz Orchestra.

Kuba Stankiewicz od wielu lat zajmuje niepodważalną pozycję wśród najlepszych polskich pianistów jazzowych. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki
i przestrzeni.
Na profesjonalnej scenie debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego (1985-1987), z którym występował m.in. w USA i Meksyku oraz nagrał płyty Open i Song of Innocence.
W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (dyplom w klasie fortepianu) i podróżował po Stanach Zjednoczonych z Orkiestrą Artie Shawa. Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Po powrocie do kraju założył własny zespół. Jego autorski album Northern Song został wybrany płytą roku w ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum w roku 1993. W 1994 roku Kuba Stankiewicz otrzymał za osiągnięcia twórcze nagrodę Trzeciego Programu Polskiego Radia – Mateusz ‘94. Wysoko ocenione przez krytykę zostały płyty formacji Traveling Birds Quintet (z Darkiem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem i Cezarym Konradem). Kuba Stankiewicz współpracował m.in. z Artem Farmerem (płyta Art in Wrocław), Scottem Hamiltonem, Harvie Swartzem i Sheilą Jordan. Jest członkiem międzynarodowego zespołu jazzowego “Central European Jazz Connection”. Kuba Stankiewicz prowadzi klasę fortepianu na Kierunku Jazzowym Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W maju 2009 otrzymał tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzycznej, dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka 
na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2013 roku pojawi się nowy album artysty pt.”Kilar”.

Wojciech Pulcyn – kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem.

Jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie, gdzie studiował w klasie profesora Zbigniewa Wegehaupta. Współpracował z zespołami tworzącymi muzykę etniczną: Kapelą ze Wsi Warszawa, Ogrodami Alamut i Kwartetem Bartosza Niedźwieckiego. Owocem tej ostatniej współpracy było wyróżnienie na festiwalu muzyki folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja. Z połączenia fascynacji muzyką ludową z zainteresowaniami klasycznymi Pulcyna powstał projekt „Etnofonie Kurpiowskie – tribute to Szymanowski and Skierkowski”. Jest to reinterpretacja „Pieśni kurpiowskich” Karola Szymanowskiego i hołd złożony polskiemu badaczowi i propagatorowi folkloru Władysławowi Skierkowskiemu.

Wojciech Pulcyn tworzy także muzykę teatralną. W 2000 roku skomponował utwór do sztuki opartej na powieści Witolda Gombrowicza „Transatlantyk”, w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, wystawianej w Teatrze Montownia w Warszawie. Obecnie kontrabasista współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie.

W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią Pulcyn nagrał album „Śpiewnik” Henryka Warsa, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu. Z tym materiałem muzycy wyruszyli w trasę koncertową. Tego roku powstały jeszcze trzy płyty z udziałem Wojciecha Pulcyna — z Witoldem Janiakiem, Kazimierzem Jonkiszem i Mariuszem Lubomskim.

Tina_Raymond_Rauch_promo_1Tina Raymond ukończyła California Institute of the Arts, gdzie studiowała dwa kierunki – muzykę afrykańską oraz perkusję jazzową i szybko zyskała sobie miano niezwykle kreatywnej, pierwszoligowej amerykańskiej perkusistki. Występowała między innymi z takimi wykonawcami, jak Bobby Bradford, Bennie Maupin, Emil Richards, Art Lande, czy Vinny Golia. Można ją było usłyszeć na kilku albumach – między innymi Cathlene Pineda „A Week’s Time”, Jon Armstrong „Burnt hibiskus”,  czy The Harold Trio.
Jest stałym wykładowcą muzyki w Los Angeles City College w Hollywood – jedną z nielicznych kobiet, które etatowo zajmujących się jazzem w USA.
Świetnie przyjęty przez krytykę i publiczność jej debiutancki album „Left Right Left” narodził się z frustracji po wyborach prezydenckich w USA w 2016 – jej przejawem jej oporu wobec sytuacji politycznej w kraju.

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Judy Niemack (USA) – wokal, Kuba Stankiewicz – fortepian, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Tina Raymond (USA) – perkusja
Bilety
70 zł – pierwsza pula - WYPRZEDANE
95 zł – druga pula

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.pl