Program

21 kwietnia 2015, wtorek, godz.20:00

KEVIN MAHOGANY JAZZ TOP W BLUE NOTE

mahogany_kw-1

Kevin Mahogany jest kwintesencją mistrza jazzowej wokalistyki. Z równym powodzeniem odnajduje się w wielu stylach muzycznych – od bebopu, poprzez bluesa, po swingujący jazz. Obdarzony zmysłowym, ciepłym barytonem, uwodzi także elegancją, wdziękiem i wyśmienitym jazzowym feelingiem.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Kevin Mahogany to jedna z najpopularniejszych gwiazd światowej wokalistyki jazzowej. Edukację muzyczną rozpoczął jako saksofonista i klarnecista. Studiował także grę na fortepianie, natomiast śpiewać zaczął na Baker University w Kansas City. Po ukończeniu studiów założył dwa zespoły – Mahogany i The Apollos, cieszące się w latach 80. dużą popularnością, które bazowały na R&B, jazzie i klasyce muzyki soul lat 60.

W 1993 roku ukazał się debiutancki album wokalisty Double Rainbow, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytykę. W latach 1995-2001 Mahogany związał się z wytwórnią Warner Bros, dla której nagrał wiele znakomitych albumów: Kevin Mahogany, Another Time, Another Place, My Romance, Portrait of Kevin Mahogany.

Kevin Mahogany pojawił się w filmie Roberta Altmana „Kansas City”, grając bohatera inspirowanego postacią Big Joe Turnera. Wystąpił także w „Malpaso Eastwood After Hours” Clinta Eastwooda w Carnegie Hall.


Cykl Jazz Top w Blue Note dofinansowany jest przez Miasto Poznań

Drukowanie

Kevin Mahogany – wokal, Kuba Stankiewcz – fortepian, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja
Bilety
65 zł – pierwsze miejsca
55 zł – drugie miejsca
45 zł – wejściówki (dostępne przed koncertem)

dostępne: biuro klubu, CIM, Skład Kulturalny w Galerii MM, salony Empik, Rock Long Luck