Program

23 styczeń 2022, niedziela, godz.19:00

Jig Reel Maniacs: Celtic fusion with folk and jazz connections.
Wieczór szkocki Roberta Burnsa

Jig-Reel-Maniacs_fotografia

Dzień Roberta Burnsa (Robert Burns Day) zwany również Kolacją Burnsa (Burns Supper), to szkockie święto obchodzone na cześć Roberta Burnsa, narodowego wieszcza Szkotów, a celebrowane w okolicach przypuszczalnego dnia jego urodzin – 25 stycznia. W 2022 roku mijają 263 lata od urodzin szkockiego wieszcza, zatem tradycyjnie, znów w styczniu Jig Reel Maniacs spotykają się z poznańską publicznością z okazji urodzin szkockiego poety i kompozytora.

JRM to druga z najstarszych w Polsce i jedna z najbardziej charakterystycznych lub charakternych formacji inspirujących się tradycyjną muzyką celtycką.

Jigowo Reelowi Maniacy grają nurt Celtic fusion – brzmienia oparte nie tylko na dwóch głównych rytmach i tańcach irlandzkich, jakimi są jig i reel, ale klimaty będące wypadkową łączenia celtyckich nut z takimi gatunkami jak jazz, funk, rock, reggae i inne kierunki – muzykę instrumentalno-wokalną, utwory tradycyjne i kompozycje, aranżowane na wielobarwne instrumentarium: skrzypce, flet, flażolety, dudy, gitary (akustyczną, elektryczną, basowe), perkusję i głos (baryton-bas). W Blue Note zabrzmi też gościnnie fortepian.

Rok 2020 był dla Jigowo Reelowych Maniaków czasem jubileuszu 30-lecia. Zespół zdążył zagrać doroczny styczniowy koncert w Blue Note Poznań Jazz Club przed wprowadzeniem epidemicznych obostrzeń w marcu 2020. W 2021 roku Wieczór szkocki Roberta Burnsa się nie odbył, zatem JRM wracają do Blue Note po dwóch latach.

Styczeń, miesiąc karnawału, to doskonała okazja do prezentacji zespołu w formule koncertu klubowego (pub, tawerna, klub to naturalne środowisko muzyki celtyckiej) wzbogacanego za każdym razem o nowy pierwiastek. W koncercie na pewno nie zabraknie niespodzianek, przede wszystkim tego, co lubią stali bywalcy i goście Blue Note Jazz Club w Poznaniu tj. improwizacji, spontanicznych interakcji i rozmów przy zacnym trunku.

Michał Jankowski – gitara akustyczna, Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny, Dobrochna Surma – skrzypce, Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna, Maciej Czarnecki – perkusja, instrumenty perkusyjne, Michał Mazur – dudy, flażolety, low & high whistes, dudaire dubh, drumla, Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje
Bilety
40 zł – pierwsza pula
50 zł – druga pula - w dniu koncertu

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. mogą kupić jedynie osoby zaszczepione. Kupując bilet z puli dla zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certyfikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie można wypełnić na miejscu lub przynieść wypełnione – druk można

POBRAĆ TUTAJ.

Odmowa pozostawienie oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.


kup bilet na bluenote.poznan.pl