Program

07 grudzień 2019, sobota, godz.20:00

Jazz Top w Blue Note: Randy Brecker

brecker-kw

Pięciokrotny laureat Grammy, wybitny trębacz i kompozytor Randy Brecker wystąpi z towarzyszeniem świetnie znanego poznańskiej publiczności, doskonałego słowackiego AMC Trio.

Randy Brecker – kształtuje brzmienia jazzu, R & B i rocka od ponad pięciu dekad. Nagrał setki albumów z najwybitniejszymi muzykami świata od Jamesa Taylora, Bruce’a przez Springsteena, Parlamentu i Funkadelic do Franka Sinatry, Steely Dana, Jaco Pastoriusa i Franka Zappy.

Grał także na pierwszym albumie Blood, Sweat and Tears – „Child Is Father to the Man”, lecz odszedł z grupy, razem z założycielem Alem Kooperem i trębaczem Jerrym Weissem. Czytaj więcej

Breckerowi towarzyszyć będzie AMC Trio – znane w Europie, słowackie trio, prezentujące wszechstronny, jazzowy repertuar. Współpraca trzech muzyków rozpoczęła się od wzięcia udziału w Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w 1993 roku. Wspólne próby przyczyniły się do zdobycia nagrody, stanowiącej dobry początek dla młodego tria.

AMC Trio w swoich interpretacjach często wykraczają poza granice standardów jazzowych i szukają nowych źródeł inspiracji muzycznych. Duży nacisk kładą na niepowtarzalną melodię i silne, przejrzyste motywy, których elementów doszukują się w muzyce popularnej i we wschodniej muzyce folkowej Słowacji.

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How

.

.

.

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.

Randy Brecker – trąbka, Peter Adamkovič – fortepian, Martin Marinčák – kontrabas, Stanislav Cvanciger – perkusja
Bilety
90 zł – pierwsza pula WYPRZEDANE
120 zł – druga pula
90 zł – miejsca stojące
70 zł – miejsca stojące ulgowe (szkolny, studencki, seniorski)
50 zł – miejsca stojące ulgowe dla uczniów i studentów szkół muzycznych (dostępne wyłączne przed samym wejściem na koncert)

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl