Program

08 kwietnia 2017, sobota, godz.20:00

JOHN MEDESKI Jazz Top w Blue Note

medeski-web

Mistrz instrumentów klawiszowych, założyciel i lider legendarnej formacji Medeski Martin and Wood, wystąpi w solowym programie na fortepian i Hammonda B3.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

John Medeski urodził się w Louisville (Kentucky), a dorastał na Florydzie. Już jako nastolatek zaczął występować z takimi muzykami, jak Mark Murphy i Jaco Pastorius. W roku 1983, po ukończeniu szkoły średniej, rozpoczął naukę gry na fortepianie w New England Conservatory w Bostonie.

Medeski doskonale czuje się w różnych stylach muzycznych, od opartego na groovie funku i jazzu (albumy Medeski Martin and Wood czy płyta „A Go Go” nagrana z Johnem Scofieldem), do muzyki eksperymentalnej (w tym wielu projektów Johna Zorna oraz współpracy z Davidem Fiuczynskim).

Medeski jest najbardziej znany z gry w formacji Medeski, Martin & Wood – tria założonego w 1991 roku w Nowym Jorku. Formacja uznawana za jeden z najważniejszych zespołów współczesnego jazzu koncertuje na całym świecie, a na swoim koncie ma także współpracę z takimi muzykami, jak Iggy Pop, Trey Anastasio czy Johna Scofield.

Przeczytaj więcej o Johnie Medeskim i posłuchaj muzyki

 

Cykl Jazz Top w Blue Note dofinansowano ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Bilety
90 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl