Program

14 grudzień 2014, niedziela, godz.20:00

INDIOS BRAVOS

I

Tegoroczna jesienno-zimowa trasa zespołu przebiegać będzie pod hasłem powrotu do przeszłości, a to za sprawą reedycji płyty „Part One”. Na koncertach będziecie mogli usłyszeć większość piosenek z tego właśnie krążka, tak w wersjach zbliżonych do oryginału, jak i dostosowanych do obecnego instrumentarium zespołu. Oczywiście, oprócz materiału z „Part One” zagranych zostanie wiele innych, dawno niesłyszanych piosenek, a także trochę materiału premierowego.

Indios Bravos – założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski – Gutek. W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu – „Part One” (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”), jej nakład szybko został wyczerpany.
W 2004 roku ukazała się pierwsza w pełni oficjalna płyta zespołu – „Mental Revolution”, przyniosła ona takie przeboje jak piosenki Pom pom, Tak to tak czy Sign. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja – „Mental Revolution (extended version)” ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae.

W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W roku 2007 grupa otrzymała „złotego bączka”  i wystąpił po raz kolejny na Przystanku Woodstock.

Następna płyta zespołu nosząca tytuł „Peace!” (początkowo album miał się nazywać „Tu i Teraz”) ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi płytę były utwory „Wolna wola” oraz „Mówię do Ciebie i siebie”. Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki.

13 marca 2009 roku ukazała się płyta zatytułowana „Indios Brazos”. 4 grudnia 2009 roku wydana została płyta „On Stage”, na której można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja, 23 października 2009.

W październiku 2013 r. premierę miał kolejny album zespołu „JATATA”, dobrze przyjęty przez stacje radiowe, dziennikarzy muzycznych i publiczność.

Piotr Banach – gitara, Piotr Gutkowski (Gutek) – śpiew, Krzysztof Sak – gitara, Rysiek Łabul - gitara basowa, Lech Grochala – instrumenty perkusyjne

dostępne: CIM, Skład Kulturalny w Galerii MM, salony Empik, Rock Long Luck, kolekcjonerskie - Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii)przed koncertem