Program

07 wrzesień 2019, sobota, godz.20:00

Inauguracja 22. Sezonu Jazzowego: Komeda – Andrzej Jagodziński Trio i Agnieszka Wilczyńska

fot.JarekWIerzbicki[1]

Na nowo zinterpretowane utwory Krzysztofa Komedy w wykonaniu Andrzeja Jagodzińskiego – znakomitego pianisty oraz aranżera, zdobywcy dwóch Fryderyków, mającego na swoim koncie sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej.

Do współpracy zaprosił znakomitą wokalistkę jazzową – Agnieszkę Wilczyńską, niezwykle cenioną zarówno przez miłośników jazzu, jak i krytyków muzycznych. Jej niezwykły talent został dostrzeżony w 2016 roku, gdy artystka otrzymała nagrodę Fryderyka za płytę „Tutaj mieszkam”, na której znalazły się piosenki specjalnie dla niej napisane przez Wojciecha Młynarskiego.

Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog, założyciel znanej na całym świecie formacji Andrzej Jagodziński Trio. Karierę jazzową rozpoczął zdobyciem głównych nagród –indywidualnej i zespołowej na festiwalu Złota Tarka w 1979 roku. Laureat dwóch Fryderyków – najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku muzycznym: w 1994 za płytę „Chopin” w kategorii „Jazzowa płyta roku” oraz w 2004 roku w kategorii „Jazzowy muzyk roku”.

Na przestrzeni lat gra i grał w różnych formacjach, ale zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, kwartet Janusza Muniaka, kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany oraz w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Koncertował na całym świecie, biorąc udział między innymi w Jazz Yatra, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen, Edinburgh Art Festival oraz Ankara Music Festival.

Międzynarodową sławę zespołowi Andrzeja Jagodzińskiego przyniosły aranżacje utworów Fryderyka Chopina – był to jego autorski pomysł, który okazały się wielkim sukcesem artystycznym, jak i komercyjnym. Albumy jak „Chopin”, „Chopin Once More”, „Les Brillantes”, „Sonata b-moll” są do dziś najlepiej sprzedającymi się płytami jazzowymi. Od samego początku lider tria samodzielnie dobiera i aranżuje repertuar na kolejne płyty.

Agnieszka Wilczyńska – wokal, Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław Bartkowski – perkusja
Bilety
75 zł – pierwsza pula WYPRZEDANE
105 zł – druga pula

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl