Program

27 czerwca 2017, wtorek, godz.20:00

IMAGINARY MACHETE SWINGER (Japonia)

imaginary-machete

Grupa alternatywnego rocka z Japonii po raz pierwszy w Polsce! Twórczość zespołu koncentruje się wokół „progressive rock” o zabarwieniu romantycznym. Stylizacja artystyczna opiera się na japońskiej subkulturze „visual kei”.

Formacja założona została w 2016 roku, w 20. rocznicę rozpoczęcia działalności muzycznej kompozytora Sogo Akiyoshi. Idea powstania zespołu pojawiła się w trakcie kolaboracji wokalistki Charlie Shikazaki oraz Sogo Akiyoshi. Koichi Shoji dołączył do zespołu na początku 2017 roku.

Charlie Shikazaki, doktorantka literatury angielskiej, piosenkarka oraz kompozytorka, działa w Hong Kongu oraz Tokio. Zwyciężczyni konkursu The Showroom Real Live sponsorowanego przez SonyMusic (2015). Występowała w Japonii oraz Anglii. Jej pierwszy album „Johannes Faktotum” (2015) zawiera piosenki inspirowane bohaterami z dzieł Szekspira.

Sogo Akiyoshi rozpoczął karierę muzyczną w 1997 roku jako perkusista oraz kompozytor. Poprzez lata eksperymentów Sogo tworzył muzykę czerpiącą inspirację z teatru kabuki jak również z anime.

Kocha Shoji, basista oraz producent z pasją do odkrywania nowych trendów muzycznych. Prze lata tworzył z Flujam Creative Agency, współpracując z muzykami w Japonii oraz Anglii.

 

Bilety
30 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.pl