Program

31 maj 2023, środa, godz.20:00

Hypnotic Brass Ensemble

hypnotic
Zrodzony po południowej stronie Chicago zespół składa się z siedmiu braci – synów trębacza jazzowego Phila Cohrana, który grał z głęboko uduchowioną grupą jazzową Sun Ra Akestra. Od dziecka uczył ich gry na rogach i zaszczepił w synach głębokie poczucie duchowych korzeni. Każdy poranek zaczynał się od praktyki oddechowej, wytwarzając jednolity medytacyjny ton. To muzyka bardzo zbliżona do praktyki transcendentalnej – wprost katartyczna energia.
W 1999 roku przenieśli swoją muzykę na stacje metra w Chicago, a później do Nowego Jorku, gdzie grali improwizowane koncerty w Prospect Park i na rogach ulic, szlifując swoje umiejętności. Od wydania w 2004 roku debiutanckiego albumu „Flipside” zostali uznani za wiodący zespół dęty na świecie. Koncertowali i nagrywali z Prince’em, Gorillaz, Macy Gray, De La Soul, Erykah Badu i Mos Def.
Dobór tych artystów odzwierciedla nie tylko szacunek, z jakim są traktowani, ale także zakres ich własnej wizji.
Talent zespołu wykracza daleko poza tworzenie muzyki, ponieważ bracia są również utalentowanymi autorami piosenek, producentami i przedsiębiorcami. Niewątpliwie największy sukces odnieśli, gdy ich piosenka „War” została wykorzystana w hitowym „Hunger Games”.
Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.
Bilety
99 zł (pula I), 119 zł (pula II)

https://www.eventim.pl/event/hypnotic-brass-ensemble-blue-note-16999836/