Program

03 lutego 2017, piątek, godz.20:00

HOT WATER: „ELEKTRYCZNY KOT”

hot-water

Koncert promujący nową płytę legendy rockowego grania lat 90. w Wielkopolsce. Po latach lepszych i gorszych, po upadkach i podnoszeniu się od nowa, po doświadczeniach, które zainspirowały nowe dźwięki i teksty utworów. Hot Water proponuje na nowo ciepłą kąpiel…

Hot Water skończył właśnie pracę nad nową płytą, której premierę przewidują na początek 2017 roku. Zapowiedzią albumu jest singiel „Anioł”. Na płycie znajdzie się dziesięć nowych kompozycji, które w większości będzie charakteryzowało wyjątkowe brzmienie unikalnych gitarowych cigar-boxów: Mrs. S and Mr.S. customowych cacuszek, stworzonych specjalnie dla Maćka Sobczaka przez firmę Tone Zone.

Muzycy od prawie trzydziestu lat stanowią podstawy sceny muzycznej Poznania. Hot Water już w latach 90-tych koncertowało w klubach, halach i na uznanych festiwalach rockowych i bluesowych m.in. Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jazz Fair czy Rawa Blues. Zespół zagrał także kilka ciekawych supportów między innymi  przed Joe Cockerem, Colloseum  oraz Jackiem Brucem.

Hot Water doceniany jest zarówno przez muzyków, krytyków jak i publiczność. Razem z grupą koncertowali m.in.: Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa, Taj Mahal, Andrzej Wodziński, Zbigniew Wrombel, Bartek Szopiński, Andrzej Trzeciak, Thomas Feldmann, Christian Rannenberg i wielu innych.

Muzyczne dokonania zespołu uhonorowane zostały nagrodą Benedykt ’94 (w kategorii zespół), w innych kategoriach nagrodę tę otrzymali wówczas: Krzesimir Dębski, Robert „Litza” Friedrich, Poznań Jazz Fair ’94, Affabre Concinui.

Zespół ma za sobą ciekawą współpracę ze znanym aktorem filmów akcji Stevenem Seagalem, któremu akompaniował w kilku występach muzycznych w Poznaniu i Warszawie. Seagal koncertował w Polsce przy okazji pobytu na planie zdjęciowym w Warszawie. Okazało się, że aktor jest niezłym gitarzysta zakochanym w Jimim Hendrixie.

Maciej Sobczak i Darek Nowicki współtworzyli również bluesową formacje Boogie Chilli, która uznana została najlepszym zespołem roku 2007 przez magazyn Twój Blues. Maciej brał również udział w projekcie Tribut to Eric Clapton wraz z Janem Borysewiczem, Edytą Bartosiewicz. Staszkiem Sojką i in. Sobczak komponował też dla innych wykonawców, np. utwór Lawa napisany dla Małgosi Ostrowskej długo nie opuszczał pierwszego miejsca wielu list przebojów. Darek Nowicki od lat pracuje z zespołem Izotop, który ma na koncie wspólne dokonania z muzykami zespołów jak Turbo czy Ceti.

Zespół nagrał 3 płyty: „Hot Water” w 1993 wydaną przez Polton, „Wolne od świąt” z roku 1995 wydaną przez Polton Warner Music Poland oraz „Dwa słowa” wydaną w 2003 roku przez Music Collection Agency.

Maciej Sobczak – gitara, wokal, Piotr Tarnawski – bas, instrumenty klawiszowe, Dariusz Nowicki – perkusja
Bilety
- miejsca siedzące: 45 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
- miejsca stojące: 35 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl