Program

23 czerwiec 2016, czwartek, godz.19:30

GWYN ASHTON (Australia)

Ashton live

Fantastyczny gitarzysta i wokalista na nowo definiuje określenie „artysta solowy” dostarczając widzom niesamowite blues-rockowe show – brawurowo grając nie tylko na różnych gitarach, przetwarzając ich dźwięk starymi fuzzami czy pedałami organowymi, ale także wykorzystuje harfę, bęben, harmonijkę czy pałki perkusyjne, by ze swoich instrumentów wydobywać całą masę różnych dźwięków.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Urodził się w Walii skąd w połowie lat 60. ubiegłego wieku przeniósł się do Australii. Śpiewa, komponuje, gra na gitarze i harmonijce ustnej. Charyzmatyczny gitarzysta i wokalista, mający opinię jednego z najwybitniejszych wirtuozów gitary na Antypodach. Na gitarze zaczął grać mając 11 lat, a inspirowali go tacy muzycy jak Chuck Berry, Buddy Holly, Johnny Winter, Jimi Hendrix, Buddy Guy i przede wszystkim Rory Gallagher.

W 2001 roku w zestawieniu „Guitar Part Magazine” znalazł się na trzecim miejscu w kategorii Gitarzysta roku (przed nim uplasowali się Jeff Beck i Gary Moore). 9 lutego br. Gwyn Ashton został wprowadzony do South Australian Rock and Roll Hall of Fame.

W 1993 roku Gwyn nagrywa swoją pierwszą płytę „Feel the Heat”, którą promuje w trakcie trasy koncertowej z Albertem Lee i Stevem Morsem (obecnie w Deep Purple). Kolejna płyta – „Beg, Borrow and Steel” (1996) owocuje koncertami w Australii, USA oraz w Europie. Od tego czasu Gwyn na stałe przenosi się do Europy. Gra ogromną ilość koncertów w wybitnym towarzystwie (Peter Green, Dr. Feelgood, Sam Brown, Nine Below Zero, Robin Trower, Wishbone Ash, Snowy White, Vanilla Fudge, The Yardbirds, Pat Travers, Tony Joe White, Steve Lukather, Walter Trout…), jest gościem festiwali bluesowych, które potwierdzają sławę Ashtona, jako wirtuoza koncertowego.

W 1998 roku magazyn „Guitar and Bass” uznaje „Feel the Heat” albumem miesiąca, a Gwyn otrzymuje propozycję występu jako gość specjalny zespołu Status Quo podczas jego brytyjskiego tournee.

W 2006 roku wydaje album „Prohibition”, który zostaje uznany przez „Guitar and Bass” Płytą roku.

W 2012 roku Gwyn Ashton nagrywa „Radiogram”, na którym gościnnie grają tacy muzycy jak Don Airey (Deep Purple, Rainbow, Whitesnake, Black Sabbath), Kim Wilson (Fabulous Thunderbirds), Robbie Blunt (Robert Plant, Bronco, Silverhead), Johnny Mastro (LA’s Mama’s Voice’s Boys), Mark Stanway (Magnum, Phil Lynott) oraz Mo Birch (UB40, Go West, Culture Club). W październiku 2012 utwór „Little Girl” znajduje się na drugim miejscu listy „Track Of The Week” internetowego magazynu Classic Rock (Papa Roach na miejscu pierwszym i Metallica na miejscu trzecim), a „Radiogram” zostaje Albumem tygodnia na wielu muzycznych stronach internetowych

Talent Gwyna Ashtona został doceniony przez włoskiego producenta gitar Liutart, który w 2010 r. wykonał i wręczył mu jego autorski, sygnowany model gitary.

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Bilety
30 zł – normalne
20 zł – ulgowe (studenckie, uczniowskie)
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl