Program

24 czerwca 2018, niedziela, godz.20:00

GREEK JAZZ TRIO

ares-czerwiec

Ostatni koncert jazzowy w sezonie! Trio Aresa Chadzinikolau promować będzie dwie nowe płyty: „GreekJazz vol. 2” oraz „Reggae in Jazz vol. 1”.

GreekJazzTrio aka JahAresTrio to fuzja jamajsko-grecko-marokańskiego folku, egzotycznej rytmiki i współczesnego jazzu, z nutą romantycznej polskiej pianistyki, co daje nową jakość muzyczną łączącą różne wpływy kulturowe, o ogromnym ładunku emocjonalno-energetycznym. Twórczość i charyzma lidera, Greko-Polaka związanego ideologicznie z rastafari (Ares & the Tribe), nazywanego „Paganinim fortepianu”, wielokrotnie nagradzanego i obchodzącego w tym roku swoje 20-lecie pracy artystycznej (17 płyt, w tym dwie platynowe), zaskakuje swym brzmieniem, solarnością, szaleństwem i personal activity.

GreekJazzTrio, które powstało w 2013 r. (pierwsze GreekTrio, Ares założył w 2004 r. grając dla ambasad, instytutów i ośrodków kultury) i obchodzi w tym roku 5-lecie istnienia samoistnie przerodziło się w JahAresTrio ze względu na inspiracje Afryką, grecko-polski pomost kulturowy, miłość do reggae, oraz acidjazzowe i funkowe brzmienia.

Okładki do płyt wykonał znany i ceniony na świecie prof. Mirosław Pawłowski, którego plakat i okładka do GreekJazz vol. 1 (2014 r.), zdobył pierwszą nagrodę na biennale polskiego plakatu i jest częścią wystawy na stałę w Wilanowie, a w 2018 r. zamieszczony został w książce „PlakatPL”.

W Grecji i Polsce twórczość tria znalazła szerokie uznanie, trio zapraszane jest na festiwale nawet na Jamajkę i do Afryki (Gambia, Pretoria, Nigeria). Trio zyskało tam popularność nagrywając tribute to Victor Deme, Burning Spear, The Abyssinians, The Congos, czy Ras Michael.

Bilety
25 zł - pierwsza pula
35 zł - druga pula
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl