Program

24 listopada 2017, piątek, godz.20:00

GANGA PROCESSION (Bretania / Indie) XXIV Dni Bretanii: podróżnicy i przybysze

ganga-kw

Muzyczne spotkanie mistrzów. Nazwa Ganga Procession nawiązuje do znanego w świecie celtyckim projektu Celtic Procession, którego liderem był Jacques Pellen, łączącego tradycyjną muzykę bretońską z jazzem.

Ganga Procession jest projektem, w którym wzięli udział trzej wybitni muzycy bretońscy: Ronan Pellen (cytara), Jacques Pellen (gitary) i Sylvain Barou (flety) oraz hinduscy wirtuozi wywodzący się ze środowiska muzyki klasycznej północnych Indii jak Sukhdev Mishra, skrzypek z Waranasi (dawniej Benares), ważnego ośrodka kultu wyznawców hinduizmu i buddyzmu, słynącego z rytualnych kąpieli w świętej rzece Ganges, uznawany od 20 lat za ambasadora muzyki hindustańskiej na świecie, czy Prabhu Edouard grający na instrumentach perkusyjnych (tabla, udu).

Album Ganga Procession, wydany w 2016 roku przez Coop Breizh, czerpie z tradycji rag indyjskich, jazzu i muzyki celtyckiej. Te z pozoru odległe od siebie inspiracje łączą się we wspólny subtelny język muzyczny rozpięty pomiędzy medytacją i szaloną energią indyjskich ulic.

Organizator:
dombretanii.

.
.

.

.

.

.

.

Bilety
30 zł – przedsprzedaż
40 zł – w dniu koncertu

dostępne w Domu Bretanii, biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.pl