Program

13 kwietnia 2019, sobota, godz.19:00

Felicjan Andrzejczak – 40 lat na scenie!
gościnnie: Izabela Trojanowska

Felicjan-web

Koncert inaugurujący specjalną, jubileuszową, trasę z okazji 40-lecia działalności artystycznej Felicjana Andrzejczaka! Jako gość specjalny, wystąpi Izabela Trojanowska!

Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji przygotowane specjalnie dla wielbicieli Felicjana oraz jego hitów, które na przestrzeni lat zjednały sobie wielu fanów.

Pierwsze amatorskie próby śpiewu (repertuar Czesława Niemena) odbył w 1966 w technikum leśnym w Rzepinie. W 1970 zamieszkał w Świebodzinie, gdzie poznał grupę lokalnych muzyków, m.in. Andrzeja Rutkowskiego i założył zespół C-4011. W 1977 został laureatem Festiwalu Piosenki Radzieckiej.

W 1978 ukazał się jego jeden z największych przebojów, „Peron łez”. Utwór ten otworzył mu drogę do Koncertu Premier na festiwalu w Opolu. Otrzymane wyróżnienie sprawiło, że na stałe zagościł na zawodowej scenie.

Pod koniec 1982 roku został zaproszony do współpracy z Budką Suflera. Z nim Budka Suflera nagrała przebój „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” i „Noc komety”. Płyta, którą nagrał wraz z Budką, nie ukazała się, gdyż wrócił do zespołu Krzysztof Cugowski i w 1984 roku po przearanżowaniu utworów powstała płyta z Cugowskim – „Czas czekania, czas olśnienia”.

Na krótko powrócił do Budki, nagrywając z Cugowskim i Urszulą utwór „Krajobraz po rewolucji”. W 1985 roku wystąpił na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.W 1997 nagrał płytę „Świat miłować z balladą Jak jeździec donikąd”.

Dwa lata później nagrał utwór „Piąty bieg” z Budką Suflera, a w 2002 – album „Zauroczenia”. 17 czerwca 2006 ukazała się płyta „Na prowincji”, a w 2009 r. płyta „Biegnę jak maratończyk”. W roku 2014 wydał płytę „Czas przypływu”. W 2015 wystąpił gościnnie na płycie „Albo inaczej” z interpretacją utworu Eldo – „Stres”.

Felicjan Andrzejczak – wokal, Piotr Nowak – chórki, piano, Joanna Dudkowska – chórki, gitara basowa, Daniel Patalas – gitara elektryczna, Andrzej Mazurek – perkusja
Bilety
55 zł - pierwsza pula WYPRZEDANE
70 zł - druga pula
55 zł - miejsca stojące

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl