Program

06 grudnia 2019, piątek, godz.19:00

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski – koncert świąteczny

69757191_2339817559612512_8472510946336571392_n

Wyjątkowy, świąteczny repertuar i niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. Duet udowadnia jak wiele można zdziałać na scenie jedynie za pomocą wokalu oraz gitary!

Dorota Miśkiewicz – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pomysłodawczyni i bezprecedensowego projektu Piano.pl. Po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach  z towarzyszeniem Atom String Quartet zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji: Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Piotr Orzechowski, Grzegorz Turnau oraz Lutosławski Piano Duo (Bartłomiej Wąsik i Emilia Sitarz). Projekt zwyciężył w plebiscycie magazynu „Jazz Top” w kategoriach Wydarzenie roku i Album roku. Otrzymał także nominację do Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku. Przyniósł również Dorocie nominacje do Fryderyka w kategorii Jazzowy artysta roku oraz do nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki w kategorii Osobowość roku. Dorota Miśkiewicz ma na swoim koncie współpracę z: Cesarią Evorą ,Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Tomaszem Stańko i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej. Zakotwiczona w jazzie, wielokrotnie wypływała na szerokie wody eksperymentów – zarówno te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Nagrała 6 autorskich płyt, niezliczona jest także liczba kolaboracji, w których brała udział na zaproszenie innych artystów.

ok3Marek Napiórkowski – jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników „Jazz Forum”, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej Fryderyk. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW- NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019.

Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej. Od grudnia 2017 roku prowadzi autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” na antenie radia Chilli Zet. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują albumy sygnowane jego nazwiskiem: „Szukaj w snach”, „WAW-NYC”, „Sextet – Trójka Live”, „Celuloid”, „UP!”, „KonKubiNap”, „Wolno” (2007, złota płyta) i „Nap”. Na jego płytach wystąpili m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk.

Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Dorota Miśkiewicz – wokal, Marek Napiórkowski – gitara
Bilety
79 zł

bilety dostępne on-line oraz w biurze klubu

Organizator koncertu: So Simple