Program

29 marca 2014, sobota, godz.20:30

DAVID CHESKY: JAZZ IN THE NEW HARMONIC Koncert z okazji premiery opery dla dzieci „Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze” w Teatrze Muzycznym, muzyka i libretto David Chesky.

David Chesky

Trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy David Chesky na swoim ostatnim albumie – „Jazz in the New Harmonic” łączy klasyczną harmonię z rytmem miasta, tworząc własne, specyficzne dźwięki. To muzyka, która uwalnia rytm, energię i groove od tradycyjnych ograniczeń.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

David Chesky może być nazywany człowiekiem renesansu naszych czasów – komponuje dzieła na orkiestrę, opery i balety, pisze książki dla dzieci, jest uznanym innowatorem w świecie technologii audio, a także jazzowym pianistą. Krytycy określają go jako wielkiego indywidualistę, dynamicznego i egzotycznego twórcę, którego trudno zapomnieć.

Gdy, urodzony w Miami, Chesky przeprowadził się w 1974 roku do Nowego Jorku, oficjalnie rozpoczęła się jego kariera muzyczna. Zainteresowany zarówno klasyczną, jak i jazzową grą na fortepianie, Chesky rozpoczął naukę kompozycji u laureata nagrody Pulitzera, Davida Del Tredici oraz gry na fortepianie u Johna Lewisa z Modern Jazz Quartet.
Jego osobiste podejście do fuzji gatunków muzycznych znalazło swoje odbicie w muzyce granej przez jego zespół – The David Chesky Big Band, z którym występował w największych salach koncertowych i na najważniejszych festiwalach, takich jak Newport Jazz Festival, JVC Jazz Festiwal czy Monterey Jazz Festival.

Cały czas aktywny jako pianista, Chesky gra i komponuje w zespole Jazz in the New Harmonic oraz nominowanej do Grammy formacji latin-jazz-fusion – The Body Acoustic. Występuje z takimi artystami jak: Javon Jackson, Jeremy Pelt, Billy Drummond czy Peter Washington.

David jest założycielem audiofilskiej wytwórni Chesky Records. Wyprodukował ponad 500 albumów z muzyką klasyczną, jazzem i world music. Wśród wykonawców skupionych wokół Chesky Records  wymienić można takich artystów jak: McCoy Tyner, Herbie Mann, David Johansen and the Harry Smiths, Joe Henderson, Chuck Mangione, Paquito D’Rivera, Ron Carter, Larry Coryell, John Pizzarelli, Bucky Pizzarelli, Babatunde Olatunji, Ana Caram i Rebecca Pidgeon.

David Chesky – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Jakub Skowroński – saksofon, Kacper Grzanka – trąbka, Krzysztof Przybyłowicz – perkusja
Bilety
35 zł - miejsca siedzące
20 zł - wejściówki
15 zł - wejściówki studenckie
10 zł - wejściówki dla studentów Akademii Muzycznej i uczniów szkół muzycznych

Bilety do nabycia przed koncertem.